‘’En Büyük Başarımız Öğrencilerimizin Mutluluğu’’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hamza Ergül eşliğinde Yerköy Şehit İdris Aydoğdu Fen Lisesini ziyaret ederek öğrencilerle hedef belirleme, kitap okuma, sosyal ve kültürel faaliyetlerle ilgilenmenin akademik ve sosyal hayata olumlu etkileri konularından bahsederek, istek ve taleplerini alıp sohbet etti.

Müzik atölyesinde açılan saz kursuna misafir olan Yazıcı, öğrencilerden eşsiz bir müzik ziyafeti dinleyerek kendilerine teşekkür etti.

Aynı zamanda pansiyonda kalan öğrencilerle kapalı spor salonunda voleybol oynayan Yazıcı gençlerin heyecanlarına ortak oldu.

Öğretmenlerle öğretmenler odasında bir araya gelen Yazıcı, derslerde konuları ezberlemek yerine kavramların hayattan örneklerle içselleştirilerek kalıcı öğrenmenin sağlanması, özellikle pansiyonda kalan öğrenciler için halk eğitim merkezlerince öğrencilerin talep ve ilgilerine göre kursların açılması, okuldaki rehberlik servislerinin randevu sistemiyle faaliyetlerini gerçekleştirmesi, öğrencilere analitik düşünme becerileri kazandırmanın önemi, rol model olma ve karar süreçlerine öğrencilerin dahil edilmesin olumlu sonuçlarından bahsederek öğretmenlerle bu konularda fikir alışverişinde bulundu.

TOKİ Şehit Ali Salmanlı İlkokulu ve Yerköy Bilim ve Sanat Merkezini de ziyaret eden Yazıcı okulun birimlerinde incelemelerde bulunarak yöneticilerden eğitim öğretim faaliyeti, yapılan ve planlanan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Eğitime sağlamış oldukları katkılardan dolayı okulların yönetici, öğretmen, öğrenci ve çalışanlarına teşekkür eden Yazıcı ziyaretini sonlandırdı.

‘’En Büyük Başarımız Öğrencilerimizin Mutluluğu’’
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!