EKİM TÜM İDDİALARI YALANLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Sorgun İlçe Başkan Yardımcısı Durak Kaya ve 400’ü aşkın parti üyesinin istifa ettiğini iddia etmesinin ardından, İYİ Parti Sorgun İlçe Başkanı Y. Emre Ekim, iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve partide yeni üye kayıtlarının hızla arttığını açıkladı.

Kameralar karşısına geçerek basın açıklaması yapan İYİ Parti Sorgun İlçe Başkan Yardımcısı ve Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Durak Kaya, ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte istifa etmeleri yönünde bir baskı yapıldığını ve İYİ Parti Yozgat Milletvekili Lütfullah Kayalar’ın tüm bu olanlara göz yumduğunu ifade etmişti.

“Gerçeği Yansıtmamaktadır”

Olayın ardından İYİ Parti Sorgun İlçe Başkanı Y. Emre Ekim, yönetim kurulu adına bir basın bildirisi yayınladı. Ekin açıklamasında; “Saygı değer basın mensupları ve değerli halkımız. Öncelikle geçtiğimiz günlerde bir takım kişilerin 2023 ilçe yönetim değişikliğinden sonra partimizden ayrılan bazı kişilerin yapmış olduğu açıklamalar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu kişilerin yapmış olduğu açıklamalar seçimlere yönelik menfi algı yaratmak için yapılmış iddialardır” dedi.

“Yeni Üye Kayıtları Hızla Yükselmektedir”

Partide istifaların aksine yeni kayıtların yükseldiğini belirten Ekim; “2023 Aralık ayında yeni ilçe yönetimi oluşmasıyla 21 istifa olmuştur. Fakat bu istifalar parti içi çekişmelerden kaynaklı olup yeni yönetimle birlikte 147 yeni üye kaydı yapılmıştır. Partimizde istifa değil yeni üye kayıtları hızla yükselmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

EKİM TÜM İDDİALARI YALANLADI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!