EĞİTİM ZİLİ ÇALDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yazıcı: ”Sayın Valim, Sayın Belediye Başkanım, Saygıdeğer Protokol, Değerli  Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrenciler.
Kendilerine hizmetkar olmaktan gurur duyduğumuz, mutluluk vesilemiz ve göz aydınlığımız çocuklarımıza tekrar kavuşmanın mutluluğu ile hepinizi saygıyla selamlıyorum.
İnsanın kemalat sürecinin en önemli bölümünü teşkil eden eğitim süreçlerinin yapı, hedef ve işlev bağlamında planlanıp yürütülmesi aciliyet arz eden önemli bir husustur. Bu planlama  kapsamında; bugün itibariyle ilimiz genelinde kayıtlar devam etmekle birlikte okul öncesinde 4.402 öğrenci, ilkokulda 20.919, ortaokulda 21.423  ve lise kademesinde 22.866 olmak üzere 69.610 öğrencimiz 458 eğitim yuvamızda eğitime başlayacaklar.
Eğitim ailesi olarak  651 yönetici, 5.090 öğretmen ve  1.675  personelimizle birlikte çocuklarımıza kavuşmanın hassaten  heyecanını yaşıyoruz. İlimizde 38 tane yatırım planlanmış ve bunlardan 12 tanesinin inşaatına başlanmış ve diğerlerinin ihale süreçleri devam etmektedir.
Aynı zamanda bu yıl 118 okulumuzda 30 milyon TL bedelle onarımlar yapılarak geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin en iyi imkanlarla eğitim alması sağlanmış olup, Bakanlığımız tarafından yürütülen 10.000 Okul Projesi kapsamında 2 milyon ,Çevre Dostu 1.000 Okul Projesi kapsamında ise 3 milyon 200 bin lira harcanarak öğrencilerimizin eğitim ortamları daha da iyileştirilmiştir.
Bunların yansıra 5 köy okulumuz açılarak bünyelerine köy yaşam merkezleri kurulup öğrenci ve halkımızın hizmetine sunulmuştur.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da İlimiz genelinde  693.000 ücretsiz ders kitabı öğrencilerimizin masalarında hazır hale getirilmiştir. 2. ve 12. sınıflar arasındaki tüm sınıf kademelerinde öğrenim gören öğrencilerimize Bakanlığımız tarafından ücretsiz olarak gönderilen  483.531 adet kaynak kitap dağıtılarak bu yöndeki ihtiyaçta giderilmiştir.
Tüm çabamız göz aydınlığımız öğrencilerimize daha güzel bir miras bırakmak içindir. Çünkü, Ülkemizin bugünleri bizlere , yarınları ise onlara emanettir.
Eğitim  süreçleri yöneticiler, öğretmenler ,öğrenciler, velilerimiz ve  tüm paydaşların kendi sorumlulukları dahilinde müştereken yürütülmesi gereken dinamik bir süreçtir.
Eğer bu paydaşlardan biri eksik olursa veya görev ifasında aksamalar olursa süreçte aksamaların olması kaçınılmazdır. Bu nedenle tüm paydaşlarımızın eğitime dahil edilerek arzu edilen çalışmaları birlikte gerçekleştirme hedefimiz devam edecektir. Her meslek dalının kendi dinamiği içinde öneminin olduğunu biliyoruz. Evlatlarımız çalışma hayatına atıldıklarında hangi mesleği yaparlarsa yapsınlar, işinin ehli olan, vatanını ,bayrağını ve milletini seven mutlu bireyler olarak yetişmeleri elzemdir, önemlidir ve en öncelikli sorumluluğumuzdur.
Bu sorumluluğumuzu yerine getirme yolunda tensip ve destekleriyle motivasyonumuzu artıran  Sayın Milli Eğitim Bakanımıza, Sayın Valimize ve tüm devlet ricalimize şükranlarımı sunuyorum.
Fedakarlığın en güzel örnekliğini göstererek   öğrencilerimizin   gönlüne dokunan ve onlara yaşamlarında ışık tutan saygıdeğer meslektaşlarıma, tüm eğitim çalışanlarına, velilerimize, saygıdeğer Yozgat Halkına ve  eğitime katkı sağlayan herkese teşekkür eder, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dileğiyle saygılar sunarım.” Dedi.

EĞİTİM ZİLİ ÇALDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!