EBE SAĞLIKLI BİREYLER YETİŞTİRMEDE EN ÖNEMLİ YERE SAHİPTİR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan 21-28 Nisan “Ebeler Haftası” nedeniyle hastanenin servislerini gezerek kutlamada bulundu.

Kutlamaya Başhekim Yardımcısı Dr. Mete Selvi ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Elif Tinel katılırken ebelere gül taktim edildi.

Başhekim  Kozan : “Ağır fedakarlıklar içerisinde görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan ebeler, sağlık sisteminin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bir ülkenin huzur, mutluluk ve geleceğinin en önemli teminatı sağlıktır. Sağlıklı bir toplum sağlıklı bireylerle oluşur. Tarihin en eski mesleklerinden biri olan ebelik de sağlıklı birey, aile ve toplumun oluşmasında çok önemli bir yere sahiptir. Ebeler; kadının, ailenin ve toplumun sağlık danışmanlarıdır. Doğum öncesi, doğum ve doğum sonrasında ailelerin yanında olarak, onları eğiterek sağlıklı nesillerin oluşmasına katkı sunarlar. Bir bebeğin dünyaya geldiği özel anda kadına bir profesyonel meslek olarak bakım verirler.
Hastanemizde çalışan tüm Ebe’lerin Ebeler Haftasını içtenlikle kutluyorum. Bugün servislerimizdeki çalışan Ebe’lerle görüştük, onları dinledik. İzinde olan nöbet çıkışında olan Ebe’lerin de bu önemli haftalarını kutluyorum.” dedi. Yozgat Şehir Hastanesi

EBE SAĞLIKLI BİREYLER YETİŞTİRMEDE EN ÖNEMLİ YERE SAHİPTİR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!