e-Posta Yazma Eğitimi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sorgun Gençlik Derneği tarafından 17 Temmuz 2023 tarihinde “E-Posta Yazma Eğitimi” düzenlenecek.

SORGED Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, e-Posta Yazma Eğitiminin öğrenciler üzerinde, resmi yazışmalarda ki yazılı iletişim kurallarında dikkat edilmesi gereken noktaları öğretmeyi amaçladığını söyledi.

Başkan Uğuz konuşmalarının devamında: “İçinde bulunduğumuz çağda teknolojinin hızlı gelişimi ile birlikte iletişim yollarında çeşitlilik artmıştır. Günümüzde en hızlı iletişim araçlarından biri e-postalardır. E-posta, yazı, doküman, resim, ses veya video gibi pek çok farklı materyalin gönderilmesini sağlayan bir sistemdir. E-posta, günümüzde, başta kurumsal iletişim olmak üzere pek çok alanda tercih edilen etkili bir iletişim yoludur. Tüm iletişim yöntemlerinde olduğu gibi e-posta aracılığıyla gerçekleştirilen iletişim yönteminde de temel ilkelere uygun hareket etmemek, iletişim sürecinde çeşitli engeller doğurabilmektedir.

Gençler, iş ve eğitim hayatları boyunca e-postayı çeşitli amaçlarla kullanmaktadırlar. Resmi ve günlük yazışmalar, iş arama sürecinde özgeçmiş gönderme, bilgi alma/verme, ödev teslimi ve veri paylaşımı gençlerin e-posta kullanmadaki temel amaçları arasında sayılabilir. Gençler, bu amaçlar doğrultusunda e-posta gönderirken e-posta bileşenlerini de dikkate alarak belli başlı yazım kurallarına dikkat etmelidirler. Etkili e-Posta Kullanımı Eğitimi ile, etkili e-posta ve resmi yazışmalarda yazılı iletişim kurallarında dikkat etmesi gereken noktaları öğretmeyi ve iş arama sürecinde başarılı bir e-posta yazmayı amaçlamıştır.

ETKİLİ E-POSTA KULLANIMI EĞİTİMİ İLE

E-postanın önemini, e-posta ile iletişimde en sık yapılan hataları, resmi yazışmalarda yazılı iletişim kurallarını, iş arama sürecinde başarılı bir etkili e-posta yazım tekniklerini, formal ve informal yazım şekillerini, e-posta bileşenlerini öğreneceksin.

EĞİTİM;

17 Temmuz 2023 tarihinde 10:00’da başlayıp, 17:00’de sona erecek. 16-27 yaş arası gençler başvuru yapabilir. Kontenjan 15 katılımcı ile sınırlıdır. Eğitim ücretsiz ve Katılım Belgelidir” dedi. Haber Merkezi

e-Posta Yazma Eğitimi
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!