DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ MESAJI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü, 20 Kasım Dünya Çocuk Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi: “Bugün, dünyanın dört bir yanındaki çocukların haklarını tanıyan ve koruyan Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin kabul edilişinin 34. yıl dönümü. Bu vesileyle, tüm çocukların ve doğduğu coğrafyada çocukluklarını yaşayamayan çocukların Dünya Çocuk Günü’nü kutluyoruz. Çocuklarımız, geleceğimizin teminatıdır. Onlara sağlıklı, mutlu, eğitimli ve güvenli bir ortam sağlamak hepimizin görevidir. Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü olarak, çocuk sağlığı ve gelişimi konusunda yürüttüğümüz projelerle, çocuklarımızın haklarını korumak ve onlara daha iyi bir gelecek sunmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü, mesajında ayrıca, çocuklara yönelik şiddet, istismar, yoksulluk, savaş, göç, salgın gibi sorunlara karşı duyarlı olunması çağrısında bulundu. Çocukların sesine kulak verilmesi, onların fikir ve önerilerinin dikkate alınması gerektiğini vurguladı.

Haber : Özlem Yazarel

DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ MESAJI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!