Düğün sezonu devam ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Yozgat’ta da düğün sezonunda canlanma oldu. Fiyatlarının artışı karşısında vatandaşın hazırlıklı olduğunu söyleyen İnci Düğün Salonu Sahibi Faruk Özkol, pandemi öncesine göre taleplerin düşükte olsa vatandaşların düğün salonu kültürünün devam ettiğini söyledi.

Özkol, düğün sezonunun her yaz canlı olması piyasada da hareketlenme olduğunu söyledi.
FİYATLARI NORMAL KARŞILIYORLAR
İnci Düğün Salonu Sahibi Faruk Özkol: “Yaz aylarının düğün ayları olduğunu hepimiz biliyoruz. Yuva kuracak kardeşlerimizin vazgeçilmezi olan düğün kültüründe salonlar fiyat artışında karşı hazırlıklı geliyorlar. Ekonomik olarak her şeyin arttığını bilen vatandaşlarımız ile fiyat konusunda anlaşmamazlık yaşamıyoruz. 18-20 bin arasında olan fiyatlarımıza karşı gelmeyen vatandaşlarımıza karşım maddi olarak daha düşük fiyatlı salonlara olan rağbette var tabiki. Bizler de bu sektörde işletmeleri olan herkes yuva kuracak kardeşlerimize elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.
YEMEKLİ DÜĞÜN TALEBİ ÇOK AZ
Yemekli düğün tercih edenlerinin sayısının az olduğunu söyleyen Özkol, Yozgat kültüründe evde yemek verilmesinin daha yaygın olduğunu söyleyerek: “Düğününü yemekli yapmak isteyen çiftler ana yemeğinde kırmızı et veya beyaz et seçmesi halinde fiyat farkı oluyor. Düğününü pasta, kuru pasta içecek olarak yapan çiftler daha az ödeme yapıyor ve fiyat farkı ödemiyor ama evde verilen yemekler nedeniyle Yozgat’ta talep az” dedi.
HABER BÜLENT KALABALIK

Düğün sezonu devam ediyor
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!