DUBLE YOL NE ZAMAN BİTECEK!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün öğle saatlerinde, Yozgat’ta kazaların sık yaşandığı Muslubelen Cinnikavak mevkiinde, yol çalışmalarının devam ettiği esnada büyük bir trafik kazası meydana geldi. Hatalı solama nedeniyle iki aracın kamyonla çarpışması sonucu 7 kişi yaralanırken, hurda haline dönen araçlardan çıkan yaralı vatandaşlar acil olarak hastaneye kaldırıldı.

Yozgat Valimiz Amir Çiçek’inde olay yerinde bir takım incelemelerde bulunduğu kazada, MER. HABA YOZGAT gazetemiz muhabirlerimizle birlikte bizzat kendim de kaza yerinde bulunuyordum,

Yolun trafiğe kapatılması nedeniyle Yozgat-Sorgun istikametinde yolculuk yapmakta olan sürücüler sıkıntılı anlar yaşadılar. Saatler sonra tek yönlü olarak açılan trafikte, yapımı bir türlü tamamlanamayan yol çalışmaları dikkatleri üzerine çekti.

Yozgat Valisi Amir ÇİÇEK geçtiğimiz aylarda, il sınırlarımız içerisindeki tüm yolların ihale usulüyle yüklenicilere verildiğini ve çalışmaların hızla devam ettiğini söylemişti.

Türkiye’yi doğudan batıya bağlayan E-88 karayolumuz üzerinde yapılan yol çalışmaları kısım kısım devam etmekte iken, Yozgat-Çalatlı mevkiinde yapımı devam etmekte olan 14,5 Km. yol yapım çalışmalarının yapımını ise Yozgat İl Özel İdaresi üstlenmişti.

İl Özeli İdaresi, Karayolları, Orman Bölge Müdürlüğü, Devlet Su İşlerinin iş makinesi, işçisi ve teknik elemanı ile yapımı devam etmekte olan duble yol çalışmalarında,

Yozgat’ta 2 yıl içerisinde 100 kilometreye yakın duble yol yapılarak hizmete açılırken, 2008 yılı içerisinde yapımı devam eden çalışmalar ise yavaş ilerliyor.

Geçtiğimiz aylarda Vali Amir Çiçek’in bahsetmiş olduğu ödenek sıkıntıları sebebiyle bir türlü hız verilemeyen yol çalışmalarının, acil olarak ödenek temin edilerek, çalışmaların hız kazanacağı belirtilmişti.

Kazaların önlenmesi ve trafiğin rahatlaması açısından oldukça büyük önem taşıyan duble yol çalışmalarının, yıl içerisinde bitirilmesi hesaplanırken, yetkililer tarafından daha çok ilgi ve alaka gösterilerek çalışmaların bir an önce bitirilmesi taraftarıyım.

Daha fazla kazaya sebebiyet vermemek adına önlemlerin bir an önce alınarak, yapımı devam etmekte olan duble yolların acil eylem planı içerisinde bulundurularak, kış mevsimi gelmeden bitirilmesi gerekmektedir.

Gerekli çalışmaların yetkililer tarafından dikkate alınacağını ve bir an önce çalışmaların, ölümlü kazalar olmadan sona erdirileceğini umut ediyorum. Kazada yaralanan tüm vatandaşlarımıza Allah’tan acil şifalar diliyorum.

DUBLE YOL NE ZAMAN BİTECEK!
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!