Din Görevlilerimiz Deprem Bölgesinde Yardımlarını Sürdürüyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve çevre illerimizde de şiddetli bir şekilde hissedilen depremin hemen ardından İl Müftüsü Sayın Ali Gülden’in başkanlığında Din Görevlilerinden oluşan gönüllü ekipler bölgeye giderek depremde zarar gören vatandaşlara maddi ve manevi anlamda yardım etmeye başladı.

Hatay’daki deprem bölgesinde Diyanet İşleri Başkanlığı, Yozgat Valiliği ve Belediyesi ile koordineli bir şekilde acil ihtiyaçları tespit eden görevlileri vatandaşlara hizmet sunmaktadır.

Yozgat İl Müftülüğü gönüllü Din Görevlileri’nden oluşan yardım ekipleri hastane, cenaze giriş ve çıkış teslim tutanakları ile teşhis işlemlerini üç gündür sorunsuz gerçekleştirmektedir.

Din Görevlilerimiz spor salonundaki yardım depolama ve dağıtma alanında Yozgat halkının yoğun bir şekilde gönderdiği yardım malzemelerini taşıma ve depremzedelere ulaştırma hizmetlerinde bulunmaktadır. Ayrıca görevliler cenaze yıkama ve defin hizmeti de vermektedir.

Din Görevlilerimiz Deprem Bölgesinde Yardımlarını Sürdürüyor.
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!