DİJİTAL BAĞIMLILIK VE SAĞLIKLI DİJİTAL YAŞAM KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akdağmadeni Belediyesi tarafından dijital yaşamın olumlu ve olumsuz yönlerinin anlatıldığı ”Dijital Bağımlılık ve Sağlıklı Dijital Yaşam” konulu konferans düzenlendi.

Gazi üniversitesi Öğretim Üyesi aynı zamanda Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Tuncay Dilci’nin anlatımıyla gerçekleşen konferansa Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Akpınar, Meclis Üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ersoy Ceylan, Akdağmadeni Meslek Yüksek Okulu Müdürü Abdulsamet Duran ve vatandaşlar katıldı.

Ailelerin sağlıklı dijitalleşme bağlamında ciddi sıkıntılar yaşadığını ifade eden Prof. Dr. Tuncay Dilci, dijital dünyayı sağlıklı bir şekilde yaşayabilmek için yeni tasarımların ve oluşumların insan sağlığını tehdit etmeden, insanın yaşamını kolaylaştıracak bir şekilde yaşam alanına sevk etmenin önemini konferansa katılan vatandaşlarımıza örnekleriyle anlattı.

Dijital bağımlılıklar konusunda neler yapılabilir, çocukları dijital yaşamın tehditlerinden nasıl koruruz, gelecekte bizleri neler bekliyor konularında önemli bilgiler veren Dilci Akdağmadeni’nde bu güzel programı yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konferans Akpınar’ın Dilci’ye hediye takdimiyle son bulurken, konferansa katılanlara belediye tarafından ”Dijital Bağımlılıkla Mücadele Rehberi” kitabı hediye edildi.

DİJİTAL BAĞIMLILIK VE SAĞLIKLI DİJİTAL YAŞAM KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!