DERNEK YÖNETİCİLERİNE FARKINDALIK EĞİTİMİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Valiliği, derneklerin mevzuat, iletişim ve kurumsal çalışma konularında bilinçlenmesi için bir program düzenliyor.

Yozgat’ta faaliyet gösteren dernek yöneticilerine yönelik olarak “Rehberlik ve Farkındalık Eğitimi” verilecek. Yozgat Valiliği Konferans Salonu’nda 21 Eylül 2023 Perşembe günü gerçekleştirilecek olan programda, derneklerin yasal yükümlülükleri, defter ve kayıt tutma, iç denetim, kara para aklama ve terörizmin finansmanının önlenmesi gibi konularda bilgilendirme yapılacak. Ayrıca, derneklerin kurumsal kimlik ve çalışma prensipleri ile etkili iletişim becerileri de geliştirilecek.

MEVZUAT BİLGİSİ PAYLAŞILACAK

Programda, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, dernekler mevzuatına dair bilgi paylaşacak. Derneklerin mülki idare amirliklerine vermekle yükümlü oldukları bildirimler başta olmak üzere diğer iş ve işlemlerin çoğunluğunun elektronik ortamda DERBİS üzerinden yapan dernek yöneticilerine uygulamalı eğitim verecek.

ETKİLİ İLETİŞİM KONUSUNDA FARKINDALIK OLUŞTURULACAK

Programın diğer bir bölümünde ise, Sosyal Hizmet Merkezi personeli sosyolog Merve ER, aile ve kurumsal ilişkiler bazında etkili iletişim konusunda katılımcıları bilgilendirecek. Kamu-STK işbirliğinin güçlenmesi kapsamında, dernek yöneticilerine yönelik etkili iletişim konusunda hem farkındalık oluşturulacak hem de bilgilendirme yapılacak.

DERNEKLERİN KATILIMI BEKLENİYOR

Yozgat Valiliği tarafından düzenlenen “Rehberlik ve Farkındalık Eğitimi” programına tüm dernek yöneticilerinin katılımı bekleniyor. Programın, derneklerin faaliyetlerini daha verimli ve etkin bir şekilde sürdürmelerine katkı sağlaması hedefleniyor. HABER MERKEZİ

DERNEK YÖNETİCİLERİNE FARKINDALIK EĞİTİMİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!