DEPREMZEDE MİNİKLER İÇİN KAMPANYA

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Depreme Kahramanmaraş Pazarcık’ta yakalanarak tüm şiddetiyle yaşayan Yozgat Bozok Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 3. Sınıf öğrencisi ve gazeteci Mehmet Ali İspirdoğan deprem bölgesindeki çocuklar için kampanya başlattı. Deprem bölgesindeki küçük çocukların psikolojik ihtiyaçlarının da temel ihtiyaçları kadar önemli olduğunu düşünen İspirdoğan miniklerin resim yapabilmesi için resim malzemeleri topluyor.

Üniversitedeki hocalarına ve öğrenci arkadaşlarına kampanyasını duyurmak için bir de afiş hazırlayan Mehmet Ali İspirdoğan evleri yıkılan çocukların duygularını resimlerle ifade etmenin ruh halini düzenleyeceğine ve yaşananların travmatik etkileriyle baş etmelerine yardımcı olacağını söyledi.
Deprem bölgesindeki çocuklar için ne yapabilirim diye düşünürken bu projeyi geliştirdiğini belirten Mehmet Ali İspirdoğan “Evleri yıkılan ya da depremde hasar gören ve yüz yılın felaketine en acı şekilde tanık olan miniklerin resim yapmasının onlara iyi geleceğini düşündüm. Evleri yıkılmış olabilir ama yaz kış bacası tüten evler çizmek her çocuğun hakkı” dedi. İspirdoğan herkesi resim defterleri, boya kalemleri ve kırtasiye malzemeleri göndererek kampanyaya katılmaya davet etti.

DEPREMZEDE MİNİKLER İÇİN KAMPANYA
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!