Demirer: “Sağlıkta göstermelik kanun teklifi kabul edildi”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık Politikaları Başkanı Yozgatlı Prof. Dr. Taner Demirer, sağlık alanında yeni düzenlemeler içeren kanun teklifine sert tepki gösterdi. Demirer, kanun teklifinin Türkiye’nin sağlık sorunlarına çözüm getirmediğini, aksine sağlık emekçilerini cezalandırdığını söyledi.

Kanun teklifine tepki gösteren Yozgatlı Prof. Dr. Taner Demirer sağlık problemlerinin göz ardı edildiği ve dikkate alınmadığı bir kanun teklifi yine Cumhur İttifakının oylarıyla meclisten geçmiştir” ifadelerine yer vererek tepkisini ortaya koydu.
Kanun teklifine tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sağlık Politikaları Başkanı Yozgatlı Prof. Dr. Taner Demirer, şu açıklamalarda bulundu: “Yerel seçim öncesi yalapşap hazırlanmış, Türkiye’nin sağlık alanında yaşadığı problemlere çözüm bulmaktan çok uzak ve sadece pansuman olmaktan öteye gitmeyen bir göstermelik kanun teklifi TBMM’de kabul edildi. Sağlık Bakanlığı bütçesinin %10’unu yutan ülkemizin kanayan yarası şehir hastanelerinin, sağlıkta şiddetin, hekimlerin, eczacı ve eczanelerin, sağlık çalışanlarının zorlu ekonomik koşulları ve kötü çalışma ortamlarının, hekim göçlerinin, ilaç sıkıntısının, hastane kuyruklarının ve çökmüş birinci basamak hizmetleri ve ASM’lerin kötü koşullarının unutulduğu, göz ardı edildiği ve dikkate alınmadığı bir kanun teklifi yine Cumhur İttifakının oylarıyla meclisten geçmiştir.”


Haber Merkezi

Demirer: “Sağlıkta göstermelik kanun teklifi kabul edildi”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!