COVİD’DEN BİZDE NASİBİMİZİ ALDIK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz 31 Ağustos 2021 günü yüksek ateş, yüksek tansiyonla halsizleştim. Çocuklarım acil olarak Yozgat Şehir Hastanesine götürdüler. Tansiyonumu kontrol altına aldılar. Kan tahlilleri sonunda Korona testi yapılarak eve gönderdiler.

Yapılan testin ertesi gün pozitif olduğu telefonumuza mesaj olarak iletildi. 2 saat sonra sağlık müdürlüğünden 2 görevli kapımızı çalarak yutacağımız haplarımızı verdiler. Tavsiyede bulunup gittiler.

14 gün karantina süremizin olduğu söylendi. Evimizden dışarı çıkmıyoruz, kimseyle temasta bulunmuyoruz. 

Bu arada telefonlardan zaman zaman arayan dostlarımız oluyor. Geçmiş olsun dileklerini iletiyorlar. 

Yakın bir dostum kendimi nasıl hissettiğimi sordu? Bende karantina süremi beklediğimi söyledim. Haydi bakalım bir gününüzü görelim. Bana bir doktor gönder dedim.

2 saat sonra Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Mustafa Kozan Bey’in aradığını gördüm. Hastaneye davet etti. Yapılan tahliller sonunda hastanede belli bir süre yatırılacağımı söylediler. 1-2 saat sonra hastaneye yatışım gerçekleşti.

6 gün hastanede yattım. Gerekli tedavilerim yapıldı. Bu süreçte hastanenin güzel bir mekân ve tertemiz olduğunu gördüm. Bu tedavi sürecinde sadece odanızda tedavi görüyorsunuz. Koridorlara bile çıkmak yasak. Tek odalı yerde tavanı seyredip akşamda lambanın yandığını görüyorsunuz. Kolunuzda açılan damarda tedavileriniz devam ediyor. 

Aynı gün eşim Zahide Hanımı da hastaneye getirdiler. Onun testide pozitif çıktı. Karşılıklı odalarda tedavi gördük.

Sağlığın ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha gördüm, yaşadım.

Hani derler ya sonu belli olmayan bir yoldur hayat. Önüne neyin, ne zaman çıkacağını bilemezsin. Bazen bir şeyler alır götürür senden tutamazsın.

Bazen de hayatın getirdiklerinden kaçmak istersin ama kaçamazsın.

Bizde öyle olduk.                                       

Covid-19 virüsünün elinden kaçamadık. Yakalandık, tedavi gördük. 

Buradan yaklaşık 1,5 yıldır ülkemizde yaşayan tüm insanlara ve dünyanın her yerinde yaşayan insanlara musallat olan bu illetin biran önce insanlık üzerinden gitmesini temenni ediyorum.

Aziz dostlarım bu vesileyle telefon ederek, sosyal medyada iyi dileklerini bildirerek sağlık dileyen tüm eş, dost, ahbaplarıma teşekkür ederim. Merhaba Yozgat Gazetemizin Perşembe gün ki sayısında bu dostlarıma teşekkür mesajı yayımlayacağımı bildiririm. 

Rabbim hastanenin ve onun kıymetli personellerinin yokluklarını vermesin.

Buradan özellikle hastane başhekimi Mustafa Kozan Bey’e, servis doktoru Eyyüp Serdar hocama, ebe hemşire ve bakıcılara ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliyorum. 

Vesselam… 21 EYLÜL 2021 SALI

COVİD’DEN BİZDE NASİBİMİZİ ALDIK
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!