ÇOKRADAN’IN İMAR SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çayıralan İlçesi’nin Çokradan Mahallesi yeni imar planına yakında kavuşuyor.

Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar yaptığı duyuruda; “İlçemiz Çokradan Mahallesi’nde yapılaşma sorunlarını ortadan kaldırmak için çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Çokradan Mahallesinin uzun yıllardır yaşadığı imar planı sorununa çözüm bulmak, mahallemizde imar ve şehircilik faaliyetlerine hız kazandırmak için; mahallemize ait güncel hali hazır haritaları belediyemizce hazırlatılmıştır. Güncel mevzuatlara uygun, sayısal ve dijital ortamda yüksek doğruluklu verilerle mahallemize ait eksiklikleri tamamlamaya devam ediyoruz.

“Deprem Yönetmeliğine Uygun”

Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğine ve ilgili mevzuatlara uygun, hazırlanacak imar planına önemli bir altlık teşkil edecek olan Çokradan Mahallesi İmar Planına Esas Jeolojik ve Jeoteknik Etüt Raporumuz; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından incelenmiş ve onaylanmıştır.  Çokradan Mahallesi için ihtiyaçlara cevap veren yeni bir imar planı hazırlamak üzere, Belediye Başkanlığımızca hızla işlemlere başlanacaktır. Halkımızın ve kamuoyunun bilgisine sunulur” ifadelerine yer verdi.

Haber: Hüseyin Buğdaycı

ÇOKRADAN’IN İMAR SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!