CODAR, HALKIMA VE PARTİME HESAP VERİYORUM DEDİ…ÇALIŞMALARINI TEK TEK SIRALADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar, CHP’de aktif olarak siyasete başladığı günden bu güne kadar yaptıklarını anlattı.

Codar, sosyal medya hesabından belediye başkanlığı yaptığı süreçte yaptıklarını yazılı olarak paylaştı.
Codar: “2014 yılında üyesi bulunduğum CHP’de aktif siyasete girerek 2014-2019 yılları arasında Türkiye’ye örnek teşkil eden muhalefet belediye meclis üyeliği yaptım. Belirtilen tarihte belediyemizin yönetiminde bulunan dönemin AKP’li belediye başkanın hukuka ve ahlaka uygun tüm iş ve işlemlerini alkışladım teşekkür ettim ve halkımıza da duyurdum. Olumsuz ahlaka ve hukuka aykırı iş ve işlemleri içinde önce uyardım, düzeltmediyse halka şikayet ettim yine düzeltmediyse yargıya taşıdım. 2019 yılında partim CHP beni ilçemizde belediye başkanı adayı yaptı. 900-950 civarında ki oyumuzu 1195’e çıkararak partili seçmenimiz ve ideolojik düşünmeyen dostlarımızın tercihiyle belediye başkanlığını kazandık. 5 yıl içerisinde;
1- Belediye şirketi Çekaş’ı kurdum. Şirket üzerinden 21 kişiyi işe aldım.
2-Belediyemize kadrolu 2 zabıta, 1 inşaat teknikeri, 1 harita mühendisi aldım.
3-20 yıldır kronikleşmiş ve mahkeme tarafından iptal edilmiş imar planımızı 7 ayrı bölgede tekrar düzenleme yaptım.
4-Çokradan mahallemizde yeniden imar planlaması yaptım.
5-Belediyemizde modern nikah salonu yaptım
6-Belediyemizde muhtarlar irtibat ofisi yaptım.
7- Belediye binamızdaki komple müdürlüklerimizi görsel anlamda yeniledim. Hatta bu güne kadar belediye binamızda olmayan modern bir mescit ve bekleme salonu yaptım.
8- 5 kuruş para harcamadan belediye açık hava düğün salonunu yaptım.
9- Çekaş bünyesinde ilçemizin ilk ve tek modern cafe’sini yaptım.
10- Kaynarpınar mesire alanına modern bir restoran yaptım
11-Kaynarpınara 5 kuruş para harcamadan ilçemizin ilk, bölgemizin en modern kapalı halı sahasını yaptırdım
12- İlçemiz girişine bölgemizin en yüksek Türk Bayrağı‘nın bulunduğu bir dinlenme parkı yaptırdım.
13-Pazar yerine engellilere de hizmet edecek modern bir dinlenme ve çocuk parkı yaptırdım.
14-Hiç çocuk parkı bulunmayan ısaklı mahallesi ne modern bir dinleme ve çocuk parkı yaptırdım.
15- İlçemiz çarşı merkezine modern dinlenme parkı yaptırdım.
16-Israrlı muhalefetimiz sonucu 2 yıl gecikmeli doğalgazı ilçemize getirdik. Doğalgaz çalışmalarımdan dolayı 2 yıldır kazınmış şekilde bir çok belediyelerin kazılan yerler halen kapatılamamasına rağmen, ilçemizde 8 kilometrelik kazı alanlarını 3 ay içinde tekrar kapatarak yollarını yaptık.
17-2019 da göreve geldiğimde belediyemiz üzerinde 28 şahıs veya şirketin alacağına istinaden belediyemizin tüm mal varlığı icra takibindeydi, 2 yıl içerisinde tüm borçlarımızı ödeyerek belediyemiz üzerinde bir tane dahi icra işlemi bırakmadık.
18-2019 da belediyemizi 5.milyon 500. Bin tl borç ile devralmıştık. Geçmiş dönemlere ait hiçbir kamu alacağı kalmamıştır.
19-Belediyemize 7 adet araç kazandırdık.
-1-Grayder
-1-otobüs
-2- otobüs taziye aracı
-1Zabıta aracı
-1 otomatik kanal açma aracı
-1sıfır kilometre çift kabin minibüs
20-50.000 metrekare yol yaptık
21-8 bin metre su ve kanalizasyon hattı yaptık
22-İlçemizde kat artırımı yaparak yapılaşmayı teşvik ettik ve hızlandırdık.
23-60civarında inşaat ruhsatı verdik.
24-80 yıllık Çayıralan belediyesinin tüm yatırımlarının kat be kat üzerinde olan ve 4 yıldır büyük emek verdiğim 120 milyon bedel karşılığı, içinde düğün salonu, otel, terminal, dükkan ve restoran bulunan devasa bir sosyal tesisi yine 5 kuruş harcamadan ikili ilişkiler gayret ve çabalarım sonucu sn. İmamoğlu’na yaptırıyoruz inşaatımızı başlattım.
25-sıfır sermaye ile ÇEKOOP Çayıralan emekçi kadınlar kooperifini kurdum. Köylerimizden alıç kuşburnu gileboru vs ürünler alarak ve kendi bahçe ve tarlalarımızda organik ürünler üreterek 53 kalem ürün üretiyoruz. Büyükşehir belediyelerine, kooperatiflere ve kapıda ödeme sistemi ile ülke geneline satıyoruz ve yurtdışına ihracaat yapıyoruz elde ettiğimiz gelirle sadece ve sadece kadına ve üretici köylümüze istihdam sağlıyoruz. Yaz aylarında 250-200 kişi, diğer zamanlarda 20-30 kişiye istihdam sağlıyoruz.Çekoop un stoğunda 1 milyon, demirbaşında 1 milyon olmak üzere toplam 2 milyon tl lık mal varlığına sahiptır.kuruluşu sıfır sermaye.
26-5 yıldır ilçemiz ve köylerinde hiç bir çocuk yatağa aç girmesin bizim bilmediğimiz sizlerin bildiği ihtiyaç sahiplerini bizzat bana bildirin. Üzmeden deşifre yapmadan şov yapmadan gereğini yapalım diyerek sosyal medyadan her ay duyuru yaptım. Tesbit ettiklerimiz Ve talebi olanlara gereğini yaptım.
27-sosyal faaliyetlerimizi, sinema tiyatro, ilçe dışı gezi ve ayrıca diğer ilçelerimizdeki ilçe başkanlarımızın sosyal faaliyetler ile ilgili taleplerini aralıksız yaptım.
28-Çayıralan belediyesi olarak ilgili yasaya uyarak sokak hayvanlarına sahip çıktık. İlçemizde 70 yere sokak hayvanları beslenme üniteleri yerleştirerek rutin besleme yaptık. İlk defa bölgemizde Çayıralan belediyesi sokak hayvanları kısırlaştırma merkezi kurarak 3-4 defa kısırlaştırma işlemi yaptık.
29-2019 seçimlerinde ilçemiz ile ilgili CHP Çayıralan ilçe başkanlığı proje tesbit komisyonu ile birlikte 10 adet proje hazırladık. 10 adet projenin 4 tanesini gerçekleştirdik. Hele bir tanesi ÇEKOOP u ulusal marka haline getirdik. Büyükşehir lerde yapılan yöresel ürünler fuarının aranılan tek aktörü olduk. 6 projemizi hukuki engeller ile pandemi süreci ve ülkemizin ekonomik sıkıntılarının etkisiyle gerçekleştiremedik. Ancak 5 kuruş dahi harcamadan İBB ye yaptırmakta olduğumuz günümüz rakamlarıyla 120 milyon bütçeli Çayıralan Belediyesi sosyal tesislerimiz bile yapamadığımız vaadlerimizi 3-5 e katlayacak derecede önemli bir projedir.
30-ilk göreve başladığım gün itibariyle sosyal medyadan yada bizzat makama gelen her şahsa” benim gibi düşünmek zorunda değilsin, bana oy vermek zorunda değilsin ama ben sana hizmet etmek zorundayım diyerek herkesin ve herkesimin ahlaki ve hukuki tüm taleplerini yerine getirdim.
31-Türkiye de ilk defa cenaze sonrası kıymalı pide ikramı konusunu kaldırdım 3 yıldır harfiyen uyguluyorum
32-16 Şubat depremi akabinde ilçemizden deprem bölgesine 1 milyon tl lık gıda ve ihtiyaç malzemelerini ilgili yere ulaştırdık, ayrıca Adıyaman ilinde 8 personelimiz ile 1 tır dolusu gıda maddesini ulaştırarak 5 gün boyunca 4 bin kişiye 3 öğün yemek çıkardık.
33-2019 tarihi itibariyle şimdiye kadar tüm yaptığımız veya yapamadığımız faaliyetlerimizi, şahsi sayfam ve Çayıralan belediyesi sayfasından yayınladığımız gibi tüm meclis toplantılarımızı ve ihalelerimizi canlı yayında yaptık.” şeklinde yazılı olarak beyan etti.

HABER MERKEZİ

CODAR, HALKIMA VE PARTİME HESAP VERİYORUM DEDİ…ÇALIŞMALARINI TEK TEK SIRALADI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!