ÇOÇUKLARA BAYRAMLIK, MİSAFİRE İKRAMLIK

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ramazan Bayramına sayılı günler kala Yozgat’ta vatandaşları bayram telaşı sardı. Bayram nedeniyle cadde ve sokaklarda hareketlilik başladı.

Yozgat’ta her bayram öncesi olduğu gibi bu bayramda da vatandaş, Ramazan ayının son günlerinde cadde ve sokaklara akın etti. Kimi vatandaş bayram için kıyafet alışverişi yaparken, kimi vatandaşta ikramlık almak üzere tezgâh önlerinde yerini aldı. 

Ramazan Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte tezgâhlar bayram şekerleri, çikolata ve lokum çeşitleriyle donatıldı. Marketlerden alışveriş merkezlerine, şekerlemecisinden bakkala birçok esnaf, iş yerinin önünü ve reyonlarını bayram şekerleriyle süsledi.

“YOZGAT CADDELERİNDE YOĞUN KALABALIK”

Hayat pahalılığına rağmen vatandaş bu bayramda da alışveriş yapmaktan geri durmadı. Çarşı ve pazarda yoğun kalabalık oluşurken, esnaflar da satışlardan memnun olduğunu ifade etti. 

“YILLARIN ALIŞKANLIĞI”

Bayram alışverişi yapmak üzere çarşıya gelen vatandaş pahalılık olmasına rağmen yılların alışkanlığı olarak her bayram alışverişine çarşıya geldiklerini, çocuklara bayramlık, misafire ikramlık alma geleneklerini her zaman sürdüreceklerini ifade etti. Haber, Meryem Önalan

ÇOÇUKLARA BAYRAMLIK, MİSAFİRE İKRAMLIK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!