Çocuklar için oyun çadırı kuruldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü’nün görev alanında bulunan Hatay Hassa İlçesinde Vali Ziya Polat’ın koordinasyonunda depremin ilk günlerinde kurulan çadırkentlerde depremden ciddi anlamda etkilenen çocukların hayata yeniden adapte olabilmeleri ve yaşadıklarını unutmaları için İl Sağlık Müdürlüğü Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Yozgat Valiliğince kurulan oyun çadırlarında çocuklara psikososyal destek hizmeti sunmakta. Bir yandan da eğitici oyunlarla hem eğlenmelerine hem de yaşadıkları travmaları unutmalarına katkı sağlamaktadır.

Uzman ekipler Hassa, Aktepe, Akbez ve diğer alanlardaki çadır kentlerde kurdukları oyun çadırında her gün yüzlerce çocuğa psikososyal destek sunuyor.

Yine meslek elemanlarından 2. grup Kırıkhan İlçe merkezinde kurulan çadırlarda görev alarak Bakanlığımız koordinasyonunda Kırıkhan İlçesinde de oyun çadırları kurmuştur. Bu çadırlarda da çocuklar için hem eğitici hem de eğlenceli oyunlar oynatılmakta, özel gereksinime ihtiyaç duyan çocuklara destek verilmektedir. Haber Merkezi

Çocuklar için oyun çadırı kuruldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!