ÇOCUK YETİŞTİRME SEMİNERİ YAPILDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, ailelerin yaşam kalitelerini artırmak için çocuk yetiştirme konusunda bir seminer düzenledi. Seminere ilçenin eğitim ve sosyal hizmet kurumlarından temsilciler ve veliler katıldı.

Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen Aile Eğitim Programı (AEP) doğrultusunda, Şefaatli İlçesi’nde Çocuk Yetiştirmede Güncel Konular isimli bir seminer gerçekleştirdi. Seminer, Şefaatli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Şefaatli ADEM ve Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde düzenlendi.

SEMİNERDE NELER ANLATILDI?

Seminerde, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü personeli Aile Eğitim Programı Formatörü Sosyolog Merve Er tarafından, çocukların ekran karşısında geçirdikleri süre, cinsel eğitim, istismar ve mahremiyet, oyunun önemi gibi konular hakkında bilgilendirme yapıldı. Er, çocuğa yönelik ihmal ve istismarı önlemenin temel unsurlarının ailede kazandırılacağını belirterek, ebeveynlerin çocukları ile birlikte etkili ve kaliteli zaman geçirmesi gerektiğini vurguladı.

KATILIMCILAR MEMNUN KALDI

Seminere, İlçe Milli Eğitim Müdürü Rafet Çaylı, Şefaatli SYDV Müdürü Filiz Gençaslan, ADEM koordinatörü Merve Şahingöz, ADEM eğiticisi Sena Ulucan, ADEM kursiyerleri ve okul velileri katılım sağladı. Katılımcılar, seminerden memnun kaldıklarını ve çocuk yetiştirme konusunda faydalı bilgiler edindiklerini ifade ettiler. Seminer sonunda katılımcılara sertifika verildi. HABER MERKEZİ

ÇOCUK YETİŞTİRME SEMİNERİ YAPILDI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!