ÇIKIŞLAR OY GETİRİYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başbakan R.Tayyip Erdoğan, ülke genelinde yaşanan seçim kaoslarına yeni bir pencere aralayarak, partinin sahip olduğu oy potansiyelini korumayı başarıyor. Aday belirleme sürecinde ve yerel seçim çalışmaları içerisinde yaşanan olumsuz sonuçlara ve doğabilecek bir takım küskünlükler Başbakan Erdoğan’ın siyasetiyle son buluyor. Tüm dünya Başbakanın yapmış olduğu siyaseti özelliklede dış politikayı büyük bir hayranlıkla izliyor.

Hangi parti mensubu olursa olsun Başbakanın yapmış olduğu çıkışları ve atakları oldukça başarılı buluyor. Bugün her gittiğim yerde;
“Başbakanın çıkışını gördünüz mü?”
“Helal olsun ona…”
Gibi çıkışlarla karşılaşıyorum.
Önce Ergenekon dalgaları…
Arkasından da Davos çıkışı…
Ergenekon araştırmalarının hız kazanması ve yapılan tutuklamalarla hükümetin, bir takım çete veya örgütlerin üzerine giderek, ülkeyi yıllardır içerisinde bulunduğu karmaşık bir durum içerisinden çıkaracağı yönünde olumlu tepkiler alınıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Gazze’ye yapılan saldırılar üzerine büyük bir sorumluluk hissiyatı altında, Erdoğan’ın ateşkesin sağlanması için atmış olduğu adımlar da tüm dünya tarafından övgüyle karşılandı. Ateşkesin sağlanmasına rağmen tepkisini dindirmeyen R.Tayyip Erdoğan, son olarak geçtiğimiz gün Davos zirvesinde yapmış olduğu sert çıkışlarla yine dünyanın gündeminde kalmayı başardı. Moderatör David Ignatius, İsrail Cumhurbaşkanı Simon Peres’in konuşmalarına müdahale etmezken, Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarına zaman zaman müdahale etmiş ve son olarak da oturumu kapatmak adına Başbakanın sözünü kesmek istemiştir.

Başbakan Erdoğan ise ayrımcı bir takım davranışlar sergileyen Moderatör ve Davos’a tepki göstererek salonu terk etmiştir. Haklı olarak gösterilen bu tepkilerin üzerine bugün sadece Türkiye değil, tüm İslam ülkeleri başta olmak üzere, birçok gelişmiş toplumlar içerisinde Başbakan takdirle karşılanarak, bir dünya lideri konumunda yer almaya başlamıştır.

Bu Türkiye adına olumlu bir gelişmedir… Tüm dünyanın alkış tuttuğu bu gelişmeler üzerine, ülkemizden de hemen hemen her kesimden ve farklı görüşlerden olumlu tepkiler almaya başlayan Erdoğan, partisinin oylarını yükseltmeyi de en iyi şekilde başarıyor.

Tayip Erdoğan’ın, dış politikası ile dünyanın gözünde önemli bir konuma sahip olmayı başarması aynı anda Ak partinin yaşadığı olumsuzluklara rağmen, oy potansiyelini orantılı bir şekilde yükseltmektedir. Bu gelişmelerin etkisi ilerleyen günlerde ve 29 Mart yeler seçim süreci içerisinde devam edecektir.

Ak partinin kaybı olarak değerlendirilen birçok il ve ilçelerde ki, belde ve belediyeler, Recep Tayyip Erdoğan ziyaretiyle Ak parti saflarına geçecektir. Bu etkiler altında kalınmaması adına elbette, gündemi değiştiren hareketler ve bir takım olumsuz gösterile yapılacaktır. Yaşanan her yönlü gelişmelere rağmen, ak parti genel anlamda Başbakanın yapmış olduğu siyasi gelişmelerle ayakta durmayı başarmaktadır. Bu sebeple yerel seçimlerde de bu başarılı bir etken olarak karşımıza çıkacaktır…

ÇIKIŞLAR OY GETİRİYOR
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!