ÇİÇEK’Lİ GÜNLER

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sorgun, Çayıralan, Çandır, Şefaatli ilçe kongrelerinin arkasından dünde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek eşliğinde Merkez İlçe Kongresi yapıldı. Yozgat’ın ekmeğini yiyip suyunu içen Çiçek, Yozgat için çok çalıştığını ve hizmet borcu olduğunu söyleyerek, farkında olmasanız da Yozgat gelişiyor şeklinde açıklamalar yaptı.

Evet, bende aynı kanaate sahibim. Daha önce köşe yazılarımda da değindiğim gibi, Yozgat değişiyor ve gelişiyor. Hükümetin eksik yönleri mutlaka vardır. Fakat Ülkeye kazandırdıkları oldukça fazladır. Tüm bu etkenlerin ilimize olan yansımalarını da inkâr etmek gereksiz olacaktır. Cemil Çiçek’in konuşmalarında muhalefete ağır hitamlarda bulunması, hatta “şeytan taşlamaktan tavaf yapamıyoruz” şeklinde ki sözüyle salon kahkahaya boğdu.

Muhalefetin, yaptıkları çalışmaları engelleyici tavırlar sergilediklerinden duydukları rahatsızlıkları hemşerileriyle paylaştı. Yorumlanabilecek şekliyle, daha çok icraatlarımız olacak fakat engelleniyoruz. İfadesini kullandı. Kongre içerisinde ise, mevcut Başkan Mustafa Türkmen’in tek aday olması sebebiyle kongre oldukça sakin geçti. Milletvekillerinin heyecanlı olmaları ve kısa konuşmalar yapmaları dikkatimi çekti. Hatta Osman Coşkun esprili bir şekilde Bekir Bozdağ için bakanlık isteklerini dile getirdi.

Osman Coşkun vekillikten dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirirken, Abdulkadir Akgül’de ben bu işi sevmedim şeklinde konuşmalar yaptı. Cemil Çiçek, her zaman ki gibi sert tavrıyla uzun bir konuşma yaptı. Ak Parti hükümetinin yapmış olduğu çalışmalardan söz ederek, en başarılı hükümet olduklarının altını çizdi. Evet, kongrenin ve günün özeti bu şekildeydi. Çiçek’li bir gün ve Çiçek’le bir kongre yaşandı. Dünün gündemi Cemil Çiçek ziyaretiyle doldu taştı.

Eskiden şehre bakan geldiği zaman vatandaşların ağzı istekler ve beklentilerle dolu olurdu. Dün gözlemlediğim kadarıyla hiç istek ve beklenti dile getirilmedi. Bu şekliyle vatandaşın sistemden ve yönetimden memnun olduğu akıllara gelmiyor değil. Fakat Cemil Çiçek’in en son ilimize geldiğinde yapmış olduğu konuşmaları hatırlayanlar iyi bilirler, Benim yanıma iş için, tayin için gelmeyin şeklinde vatandaşa gerekli göndermeyi yapmıştı.

Büyük ihtimalle bu konuşma kaynaklı olarak istek ve beklentiler olmamış olabilir. Bana göre de Yozgat’ın en büyük kayıplarından bir tanesiydi bu konu. Bugüne kadar, hatta bugün dahi, en çok konuşulan ve en çok beklentiler içerisinde bulunan bir konu bu, iş isteği ve tayinler. Bu istek ve beklentilerimizin bu zamana kadar bizlere çok büyük katkıları olmadı.

Sadece üç beş kişi çeşitli yerlerde iş imkânı buldu. Üç beş kişide çalıştığı kurumlardan memleketine tayin oldu. Bu şekilde istek ve taleplerle, dar çerçeveden uzak durarak, yeni yatırım ve istihdam alanları için baskı yaparak, kendi çevremiz dışında, memleketimiz içerisinde yaşayan, belki on, belki de bin insanın iş bulma imkânına katkıda bulunmak daha hoş olmaz mı?

Benliğimizi ortaya koyarak, sadece kendi ailemiz ve çevremizi düşünmek yerine, yaşadığımız toplumumuzun gelişimini ve doğurabilecek olumlu etkilerini gözlemlemek en doğrusu olmaz mı?

Beraber düşünme ve beraber hareket etme yeteneği, sizce de esas ve uygun olanı bu değil mi?

ÇİÇEK’Lİ GÜNLER
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!