CEZA İNFAZ KURUMLARI İÇİN KİTAP BAĞIŞ KAMPANYASI BAŞLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce ‘kitap iyileştirir’ sloganı adı altında ceza infaz kurumu kütüphaneleri için kitap bağış kampanyası Yozgat’ta da başladı.

Cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülerin zamanlarını daha verimli geçirmelerini sağlamak için kitap bağışı kampanyasının başlatıldığını söyleyen Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili, Yozgat Adliyesi’nde kampanyaya kitap bağışında bulunarak destek oldu.
Sevgili, Adalet Bakanlığı tarafından 2021 yılında “Bir kitap bir umut” sloganıyla başlatılan kampanyanın “Kitap iyileştirir” sloganıyla devam ettiğini belirterek, “2021 yılı içerisinde 256 bin kitap toplandı. Bugün de standımızı açarak diğer paydaşlarımızla beraber cezaevlerimize yeni kitaplar kazandırmayı hedefliyoruz, destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Kampanyaya Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Selçuk Akdoğan ve adliye personelleri de kitap desteğinde bulundu. Kampanyanın 15 Şubat’a kadar devam edeceği öğrenildi.

CEZA İNFAZ KURUMLARI İÇİN KİTAP BAĞIŞ KAMPANYASI BAŞLADI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!