Çevrim İçi Toplantı Düzenledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Deprem Ânı ve Tahliye Tatbikatı” Konulu Çevrim İçi Toplantı Düzenledi

AFAD ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Türkiye’de yaşanabilecek her tür ve ölçekteki afet ve acil durumlara etkin müdahale için 2022 yılını “Tatbikatlar Yılı” olarak ilan etmişti.

Bu kapsamda, İl Müftümüz Sayın Ali Gülden ve tüm ilçe müftülerinin katılımlarıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sayın Halil İbrahim İbiş ve AFAD yetkilileri tarafından “Deprem Ânı ve Tahliye Tatbikatı” konulu çevrimiçi toplantı düzenlendi.

AFAD ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ilgili birimlerinin işbirliğinde gerçekleştirilecek olan tatbikatlar hakkında görüş alış verişinin yapıldığı toplantıda, kurumlarda olası afet durumlarında alınacak tedbirler ve personelin yapması gereken müdahale ve acil durum konuları görüşüldü.

İl Müftümüz Sayın Ali Gülden başkanlığında 13 ilçe müftüsünün çevrimiçi katıldığı toplantıda, Diyanet İşleri Başkanlığı Merkez ve Taşra teşkilatlarının tüm birimlerine yönelik müşterek ve eşzamanlı düzenlenecek Deprem Ânı ve Tahliye Tatbikatlarının önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceği bilgisi aktarıldı.

Çevrim İçi Toplantı Düzenledi
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!