Çevre İçin Pedal Çevir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) ve Yozgat Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü işbirliğinde “Çevre İçin Pedal Çevir” etkinliği düzenlenecek.

Bisikletin sağlık için iyi bir egzersiz aracı olduğunu söyleyen Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) Yönetimi Kurulu Başkanı Halil Uğuz etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kaydetti:”Seyahat şeklimizi değiştirmek, çevreyi korumaya yardımcı olmada şaşırtıcı derecede büyük bir rol oynayabilir. Bisiklet kullanmanın faydaları oldukça fazladır. Bunlar sağlık ve çevre olmak üzere, kişisel, ekonomik, sosyal ve daha da çok alanı içerebilir. Bisiklet sürmek iyi bir egzersiz şeklidir. Aynı zamanda basit, çevre dostu bir ulaşım seçeneğidir. Bisiklet, sağlık için de iyi bir egzersiz aracıdır. Üstelik çevre kirliliği de yaratmıyor.
Bisiklet sürmenin faydaları bu kadar çokken daha ne bekliyorsun? 

Seni de 11 Temmuz Salı günü “Çevre İçin Pedal Çevir” etkinliğine bekliyoruz.

Program:

15.00-16.00: Sıfır Atık ve Çevre Bilinci Eğitimi 

16.00-17.00: “Çevre için Pedal Çevir” Bisiklet Turu

17.00-17.30: Çevre Temizliği

17.30-18.00: İkramlar & Kapanış

Etkinlik ücretsiz olup, Dijital Katılım Belgesi verilecektir.

* Katılımcılara Bisiklet verilecektir.

* Etkinlik Yozgat Merkezde düzenlenecektir. Sorgun’dan katılacak gençlerimiz için ücretsiz servisimiz olacaktır.

Kontenjan 30 katılımcı ile sınırlıdır. Kontenjanının dolması ile başvuru formu kapatılacaktır. Dolayısıyla lütfen başvurunuzu en kısa sürede yapınız. Başvurusu olumlu olan katılımcılara eğitim hakkında SMS gönderilecektir” Haber Merkezi

Çevre İçin Pedal Çevir
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!