ÇELİKEL: “MEMLEKETİM İÇİN BU ŞEREFLİ GÖREVİ KABUL ETTİM”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokrasi ve Atılım Partisi’nin Yozgat Belediye Başkan Adayı Asım Çelikel, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Çelikel, adaylığının kendisine teklif edildiğini, partide herhangi bir üyeliği veya yöneticiliği olmadığını, sadece memleketine ve insanlarına faydalı olmak için bu görevi kabul ettiğini söyledi.

“Adaylığı Kendileri Bize Teklif Ettiler”

Çelikel, adaylık süreci hakkında yaptığı konuşmada; “Bugünlerde belediye yerel seçimleri başlamıştır. Bizde bu seçimler nedeni ile biraz geciktik. Gecikmemizin sebebi, genel başkan tarafından başkanlık seçimi 2 gün önce onaylandı. Deva partisinden Yozgat Belediye Başkanı olarak bizi layık gördüler. Biz gidip de herhangi bir partiye beni aday yapın veya ben aday olmak istiyorum, belediye başkanı olmak istiyorum demedik. Kendileri bize teklif ettiler. Benim bu siyasi partide herhangi bir üyeliğim herhangi bir yönetimde yer almadım. Partiden istifamı vermiştim zaten. Beni layık gördüler Ali Babacan ve İdris Şahin Bey, beni arayarak Yozgat’tan senin belediye başkan adayı olmanı istiyoruz dediler. Biz de bir şey diyemedik. Siz layık gördüyseniz o şerefli görevi Yozgat için memleketimizin insanı için yapmak istediğim söyledim kendilerine. Yoksa ben Yozgat belediye başkanlığını düşünen bir insan değilim. Öyle koltuk sevdam falan da yoktur. Ben sadece insanlara faydalı olabilmek için, elinden tutabilmek için, bu insanlara hiç görmediklerini gösterebilmek için, gerçekten memleketime faydalı olabilmek için bu şerefli görevi kabul ettim ”ifadelerine yer verdi.

“Tek Başıma Bir Belediye Yöneteceksem Ben Yokum”

Çelikel, Yozgat’ın sorunlarını çözmek için hazırladıkları projeleri ve ekibini anlattı. Belediyeyi tek başına yönetmek yerine, şehrin ileri gelen esnafı, iş adamları ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bir şehir konseyi oluşturarak, katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışı sergileyeceklerini belirtti. Çelikel, “Bu göreve henüz hazır değildim ben. Çünkü öyle alt yapım veya hazırlığım yok. Burada ki esnafların, iş adamlarının ve Yozgat’ımızın ileri gelen insanları ile beraber eğer onlar da benim yanımda olup da belediyeyi hep beraber yönetmek istiyorlarsa ben varım. Eğer ben tek başına bir belediye yöneteceksem ben yokum. Bu konuda eğer gerçekten memleket olarak hep beraber birlik beraberlik içerisinde olmak istiyorsak birbirimize kitlenelim, bu seçimi alalım. Eşimizle, dostumuzla, çevremizle Yozgat’ın ileri gelen insanlarıyla bir ekip oluşturarak, bir şehir konseyi oluşturarak hep beraber olacaksak, gerçekten bu memlekete 20 yılda yapılmayan işleri biz 5 yıl içerisinde yapacaksak ben varım” dedi.

“Değişiklik İyidir”

Çelikel, belediye başkanlığına koltuk sevdasıyla değil, hizmet aşkıyla talip olduğunu, 5 yıl sonra arkasından iyi şeyler söylenecek bir katkıda bulunmak istediğini ifade etti. Çelikel, “Ben zaten 5 yıldan sonra trilyon verseler, bana yalvarsalar, altın halı döşeseler önüme de ben aday değilim olmam da. Çünkü neden, baksınlar arkadaşlar biz neler yaptık neler yapabiliyoruz. Bir katkıda bulunalım arkamızdan iyi şeyler söylensin hepsi bu. Benim başka bir beklentim yoktur. 5 Yıldan sonra da benim gibi daha değişik insanlar gelsin memleketini seven bu insanlara sahip çıkan onlar gelsin yapsınlar. Her zaman aynı kişi yapmasın değişiklik iyidir” şeklinde konuştu.

Haber: Muhammed Üstüntaş

ÇELİKEL: “MEMLEKETİM İÇİN BU ŞEREFLİ GÖREVİ KABUL ETTİM”
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!