Celal Köse Kimdir?

Celal köse kimdir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse kimdir? Hayatı ve biyografisi…

Celal Köse 1972 yılında Yozgat’ta doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Yozgat’ta tamamlayan Köse, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi ana bilim dalı Kamu Yönetimi bölümünden siyasi partiler kanununa göre seçme seçilme esasları, parti içi demokrasi ve liderler sultası başlıklı Yüksek Lisans tezini vererek mezun oldu.

İş hayatında inşaat, akaryakıt, gıda ve madencilik gibi çeşitli alanlarda faaliyetleri bulunan Köse, 1984’ten beri müteahhitlik yapmaktadır.

Siyasi hayatına ilk olarak Refah Partisi Gençlik Kollarında başladı.

AK Partinin kuruluşunda kurucu İl Başkan Yardımcısı olarak görev aldı, Şubat 2002’de Genel Merkez tarafından Yozgat Merkez İlçe Teşkilatını kurmak üzere Kurucu Merkez İlçe Başkanı olarak görevlendirildi. 2007 Yılında kendi isteği ile görevden ayrıldı. 23 Ağustos 2017 tarihinde ise Ak Parti Yozgat İl Başkanlığına atandı. Celal Köse, 31 Mart 2019’da gerçekleşecek olan yerel seçimlerde, AK Parti Yozgat Belediye Başkan adayı olmuştur. Celal Köse 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yüzde 40.86 oy oranıyla sandıktan birinci çıkarak AK Parti Yozgat belediye başkanı seçildi. Halen de görevine devam etmektedir.

31 Mart 2019 yerel seçim Yozgat sonuçları

Celal Köse Kimdir?
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!