ÇEKOOP ÜRETİMDE FARK YARATIYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat’ın Çayıralan ilçesinde faaliyet gösteren Emekçi Kadınlar Koparatifi, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğiyle düzenlenen 5 günlük eğitim programına katıldı.

17-21 Şubat tarihleri arasında Yozgat TSO toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitim programında, kooperatif üyeleri ve girişimci kadınlar, ürün geliştirme, yöresel ürünlerin pazarlanması, satış teknikleri, maliyet ve fiyat belirleme, pazar araştırması, hedef kitle analizi, e-ticaret gibi konularda bilgilendirildi.

Eğitimin son gününde, kadınlar ürünlerini internet üzerinden satma imkânı sunan e-ticaret platformları hakkında da detaylı bilgi aldılar. Ürünlerin üretiminden kargolanmasına ve satışına kadar tüm aşamalarda donanım kazanan kadınlar, eğitim sayesinde üretimlerini daha verimli ve karlı hale getireceklerini belirttiler.

Kooperatif Başkanı Gülten Codar, eğitimin çok faydalı olduğunu söyleyerek, “Öncelikle Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Taylan Alakoç başkanıma ve değerli hocalarımıza emeği geçen başkanlarıma çok teşekkür ediyorum. Eğitim şart. Bizler de eğitimlerimizi alarak üretimimizi artırmak ve yöremize katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

Haber: Ömer Faruk Ecevit

ÇEKOOP ÜRETİMDE FARK YARATIYOR
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!