ÇALIŞMA VE DİNLENME ALANI OLUŞTURULDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim ve öğretimlerini sürdüren öğrenciler için, online internet bağlantılı, okuma çalışma ve dinlenme salonu oluşturuldu.

80 öğrenci kapasiteli okuma, çalışma ve dinlenme alanının açılışına Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Fatih Erkoç, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Atilla Şenaylı, Öğretim Üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Açılış öncesi konuşan Karadağ, en önemli misyonlarının geleceğin donanımlı hekimlerini yetiştirmek olduğunu ve fiziki ortamın, eğitimin kalitesi için önemli bir unsur olduğunu söyledi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin her alanda önemli başarılara imza attığına dikkat çeken Karadağ konuşmasının devamında: “Üniversitemiz Tıp Fakültesi’nden mezun olan öğrencilerimiz Tıpta Uzmanlık Sınavında önemli bir başarı gösterdi.  Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak hastane süreçlerinde insan gücü eksiğine rağmen büyük bir gayret ve çaba içerisinde çalışmaktayız. Eğitim süreçlerinde ise geleceğin hekim ve uzmanlarını en iyi şekilde yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Tıp Fakültemizde daha önce kantin olarak kullanılan bu alanı eğitim öğretim odaklı kullanmak ve öğrenciler için daha güzel bir yaşam alanı oluşturmak üzere harekete geçtik. Neticede bu kütüphane ve çalışma alanı ortaya çıktı. Öğrencilerimiz için Tıpta Uzmanlık Sınavı başta olmak üzere diğer derslerine  çalışmalarına imkân sağlayacak bir hale getirmeye çalıştık. Mekanın hazırlamasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

ÇALIŞMA VE DİNLENME ALANI OLUŞTURULDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!