ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz gün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günüydü. Sabahın erken saatlerinden itibaren telefonuma kutlama mesajları gelmeye başladı. Yaklaşan seçimler münasebetiyle milletvekili adayı olabilmek için çaba sarf edenler mi ararsın, kendilerini tanıtma adına iltifatlar yağdıranları mı…
Bugüne kadar bu denli arandığımızı bilmiyordum doğrusu. Antalya’dan, İstanbul’dan, Ankara’dan daha nerelerden mesajlar aldım.
Mesajlarıyla günümüzü kutlayan arkadaşlar belli ki kendilerine şimdiden bir ortam hazırlama çabası içerisindeler. Bunun için eksik olmasınlar gazetecileri de unutmadılar.
Her yıl olduğu gibi saat 10’da Vali Beyin çalışan gazetecilerin gününü kutlamak adına tertip ettiği kahvaltısına Merhaba Gazetesi ailesi olarak iştirak ettik. Kahvaltıya katılım oldukça yüksekti. Vali Polat, gazeteciler günümüzü tebrik eden konuşmasının ardından meslektaşlarımızın dertlerini dinledi, çalışmalarında başarılar diledi. Günün anısına hediyeler verdi.
Vali Ziya Polat’ın sağına ve soluna oturan imtiyaz sahibi arkadaşlarımız yüksek sesle olmasa bile içinde bulundukları sıkıntıları bir nebze olsun aktarma imkânı buldular. Bunlardan bir tanesi de bendenizdim. Sayın Valimize yerel basının zorluklarını, içinde bulundukları sıkıntıları kısmen izah ettim. Dile getirdiklerim arasında gazeteler açısından en önemlisi resmi ilan konusuydu.
Şöyle ki; Yozgat’taki resmi ilanların büyük bir bölümünün yerel gazetelerde yayımlanmadığını, ilan.gov.tr de büyük ölçüde yayımlandığını, kurumların doğrudan temin marifetiyle ihtiyaçlarını ilan ettirmeden aldıklarını, Özel İdare encümen kararlarının da gazetelerde yayımlanmadığını söyledim.
Aynı şekilde Yozgat’ta duyurulması gereken bir icra ilanının ulusal bir gazetede yayımlandığını, Çorum iliyle Yozgat’ın kıyaslamasını yaparak Çorum bizden üç kat fazla ilan alırken biz sadece biriyle kifayet etmek zorunda kalıyoruz. Buda Yozgat basınını ciddi manada zora sokuyor dedim. Valimiz de bu konuyla yakından ilgileneceklerini söyledi.
Hoş bir ortamda geçen kahvaltı esnasında Yozgat’ta faaliyet gösteren gazeteciler sene de bir günde olsa bir araya gelmiş oldu. Hoş sohbetler, fikir alışverişleri ile birbirimizin gününü kutladık.
Günün akşamında da Belediye Başkanımız Sayın Celal Köse’nin Çamlıkta misafiri olduk. Orada da basın mensupları hep bir arada yemek yedik, karşılıklı sohbetler ettik. Celal Köse günün önemine dair “bütün gazeteci arkadaşlarımızın gününü kutluyorum” dedikten sonra şu cümlelere yer verdi:
“Göreve geldiğim tarihte pandemi vardı. Birçok hizmeti gerçekleştiremedik, geciktirdik. Şimdi artık durmak yok hizmete devam edeceğiz.
Sizler kalemlerinizle, biz projelerle hizmete devam edeceğiz. İnşallah başka bir gün sizlerle tekrar buluşup yaptıklarımız, yapacaklarımız hakkında konuşuruz.
Sizleri misafir etmekten onur duydum, davete icabetinizden dolayı hepinize teşekkür ederim.”
Başkan Köse’de günün anısına tek tek herkesin elini sıkarak hediyelerini takdim etti.
Bende bu günümüzde bizleri unutmayan herkese gazete çalışanları arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkür ederim.
VESSELAM

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!