Bünyami Katipoğlu ‘’Partimizi iktidara taşımak için çalışacağız’’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl Başkanı Bünyami Katipoğlu, yaptığı açıklamada Yozgat ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Başkan Katipoğlu, “Bugün ülkemizin ekonomik anlamda ne durumda olduğunu Yozgat esnafına sormamız yeterlidir. Vatandaşlarımız; pazara, markete alışverişe gittiklerinde en asgari şekilde ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Akaryakıt, elektrik ve doğalgaz zamları tüketime yansıtıldığında ve maliyetler hesaplandığında haliyle pazarda ve marketler de fiyat artışları ile karşılanmaktadır. Bugün Yozgatlı pazarcımız eskiden Mersin’den kamyonla getirdiği meyve sebzeleri artan mazot ve nakliye giderleri ile 5 katına Yozgat’a getiriyor. Buda ürün fiyatlarına yansıyor. Sonra iktidar sahipleri çıkıyor, neden bu kadar fiyatlar yüksek diyebiliyor. Önce maliyetleri düşüreceksin sonra hesap soracaksın. Burada olan halkımıza ve garibana oluyor.”dedi.
GİRDİ MALİYETLERİNİN YÜKSELMESİ ÜRETİMDE SIKINTI YAŞATIR
Ekim ayının girmesi ile Yozgat çiftçisinin tarlasının ekimine başladığını söyleyen Başkan Katipoğlu, “Bugünlerde bölge çiftçimiz tarlasının ekimine başladı. Bazı çiftçilerimiz ise hala tohum, gübre ve mazotunu temin edemedi. Çünkü bir ton gübre fiyatı bugün 20 Bin liraya dayandı. Bir ton tohum 12 Bin liranın üzerinde, mazot ise litresi 30 liraya yaklaştı. Ben ayrıca çiftçilikle de uğraşmaktayım. Matematik ortada; ziraat ve tarımla uğraşan kim varsa hesaplasın bu şekilde ancak çiftçimiz maliyetleri karşılayabilir. İşçiliği ve diğer giderlerde hesaplandığında çiftçimiz ve üreticimiz zarar bile edebilir. Üretimi, istihdamı artırmak istiyorsak öncelikle girdi maliyetlerini üreticinin ve çiftçinin kazanabileceği şekilde uygun fiyata vermeliyiz. İYİ Parti olarak Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ve yol arkadaşları bütün bu sorunların çözümü noktasında izleyeceğimiz politikaları hazırlıkları yaptı. İYİ Parti iktidarında çitçimiz ve üreticimiz kazanacak. Emeğinin karşılığını alacaktır.”diye konuştu.
VATANDAŞIMIZIN TEK DERDİ GEÇİM HALİNE GELDİ
AK Parti iktidarının 20 yılık süreçte ülkeyi her alanda içinden çıkılamaz bir hale getirdiğini söyleyen Başkan Katipoğlu, “Yozgat’ımızın ilçelerini, köylerini ve beldelerini geziyoruz. Vatandaşlarımızın tek isteği biran önce seçim sandığının önlerine gelmesidir. Önümüz kış şuan özellikle dar gelirli ve asgari ücretli bu kışı nasıl atlatacağını düşünüyor. Vatandaşımız yarınından endişe eder hale geldi. Örneğin; bir asgari ücretli veya şirkette çalışan vatandaşımız evli ve çocukları varsa aldığı aylık maaşı ile ay başını nasıl getirsin. 2-3 Bin lira kira, doğalgaz, elektrik, çocuklarının okul haçlığı, ekmek, çayı, şekeri ve diğer zaruri ihtiyaçlarını nasıl karşılasın. Sayın Cumhurbaşkanı iktidara gelmeden çay simit hesabı yapıyordu. Şimdi o hesaplar unutuldu. 4-5 kişilik bir ailenin sadece simit hesabı yapıldığı takdirde bile günümüz şartlarında geçinebilmesi bile mümkün değildir. Biz İYİ Partililer olarak tek düşüncemiz ülkemize huzur, güven ve ekonomik istikrarın gelmesidir. Bunu da sağlayacak bilgi birikim ve tecrübe Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ve ekibinde vardır. Torpilin olmayacağı, hak edenin göreve geleceği, liyakatın esas alınacağı, adaletin herkese eşit olacağı, demokrasinin tam anlamıyla hakim olacağı bir Türkiye’ye inşallah önümüzdeki seçimden sonra hep birlikte kavuşacağız.”şeklinde konuştu.

Bünyami Katipoğlu ‘’Partimizi iktidara taşımak için çalışacağız’’
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!