BU SALEP BAŞKA SALEP!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akdağmadeni Belediyesi, Yozgat’a özgü salebi dünyaya duyurmak için adımlar atıyor.
Akdağmadeni, salep markalaşması yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ormanlarında yetişen salebin patentini alarak hem Yozgatlı vatandaşlara hem de dünyaya tanıtmak için kararlı adımlar atan ilçe, 22. Yozgat Sürmeli Festivali’nde ses getiren bir tanıtım gerçekleştirdi.


Festival, Yozgat’a ait yöresel ürünlerin tanıtıldığı, sergilendiği ve lezzetlerin tadına bakılan bir etkinlik oldu. Bu kapsamda, Akdağmadeni Belediyesi stantlarında ilçenin özgün ürünü olan salebi vatandaşlara ikram ederek tanıttı. Stantları ziyaret eden festival katılımcıları, yöresel ürünlerin tadına bakarken salebe oldukça yoğun bir ilgi gösterdi.


Stant görevlisi Serhat Yolcu, festivalde verdikleri demeçte, “Davet üzerine Akdağmadeni belediyesi olarak biz de festivalde yerimizi aldık. Ürünümüzü dünyaya tanıtmaya çalışırken, etkinliğe katılan vatandaşlarımızın bu lezzeti daha önce tatmadıklarını hatta salebin Akdağmadeni’nin de yetiştirilip yöresel bir lezzet haline getirildiğini bilmediklerini gördük. Festival vesilesi ile ürünümüzü hem Yozgatlı hemşehrilerimize hem de tüm dünyaya tanıtmak için buradayız” şeklinde konuştu.
Akdağmadeni’nin salep geleneğini ve özgün lezzetini tanıtarak ilçenin marka değerini artırmayı amaçlıyor. Yozgat’ın eşsiz tadı, festival gibi platformlarda daha geniş kitlelere ulaşarak bölgenin kültürel mirasını ön plana çıkarıyor.


HABER: MUHAMMED ÜSTÜNTAŞ

BU SALEP BAŞKA SALEP!
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!