DOLAR

19,1113$% 0.12

EURO

20,6875% 0.3

STERLİN

23,5204£% 0.16

GRAM ALTIN

1.199,45%-0,10

ÇEYREK ALTIN

1.993,00%-0,20

BİTCOİN

฿%

a

Bozok’un Azerbaycan Üniversiteleri ile yürüttüğü çalışmalar Azerbaycan basınında

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ın, 2022 Yılı İçinde Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’ye Var Olan Akademik İşbirlikleri Güçlendirmek Amacıyla Yaptığı Ziyaretler Ve Yapılan İşbirliği Protokolleri Azerbaycan Basınında Geniş Yer Aldı.  

Azerbaycan’ın Yeni Sabah, Mekteb Gushesi, Modern.Az, Azedu.Az. Gibi Önemli Gazeteleri Ve İnternet Sitelerinde Yer Alan Haberlerde Rektör Karadağ’ın Ziyaretlerde Yaptığı Görüşmelerin Ve İşbirliği Protokollerinin Neticelerini Vermeye Başladığı Büyük Bir Memnuniyetle Dile Getirildi.  

Haberlerde Azerbaycan’ın En Köklü Eğitim Kurumlarından Olan Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cafer Caferov Yapılan Görüşme Ve Anlaşmadan Sonrasında İmzalanan İşbirliği Protokolü İle “Türkiye Ve Azerbaycan’daki Uluslararası Öğrenciler İçin Eğitsel Uyum Programı Geliştirilmesi Ve Etkililiğinin Değerlendirilmesi” Konulu Bir Çalışma Başlatıldığından Ve Türkiye’de Eğitim Alan Uluslararası Öğrenci Sıralamasında Sayı Olarak İkinci Sırada Yer Alan Ve Yaklaşık 24.000 Azerbaycanlı Gencin, Eğitim Hayatlarında Ve Sosyal Yaşamda Daha Başarılı Olabilmeleri İçin Başlatılan Bu Projenin Olumlu Neticeler Vermeye Başladığı Dile Getirilmiştir.

Yine Azerbaycan Ziraat Üniversitesiyle “Ata Tohumu Ve Tohum Bankacılığı” Alanında Çalışma Yapılmasına Karar Verildiği,  Bu Anlaşma Metni Üzerinden Hareketle İki Üniversite Arasında “Türkiye’de Tescil Edilmiş Bazı Makarnalık Buğday Çeşitlerinin Azerbaycan’daki Uyum Yetenekleri İle Verim, Kalite Ve Hastalıklar Yönünden Performanslarının Belirlenmesi” Hakkında Bir Proje Hazırlanıp Tübitak’a Sunulduğu Belirtildi.

Azerbaycan İlahiyat Enstitüsü (Atı) İle “Siyer Nebi Ve Kur’an” Temalı Bilimsel Toplantılar Yapılması Ve Akademik Yayınların Oluşturulması Hazırlıkları Devam Ettiği Ayrıca “Dezavantajlı Üniversite Öğrencilerine Yönelik Manevi Bakım: Maneviyat Yönelimli Terapi Uygulamalar” Konulu Bir Projenin Hayata Geçmesi İçin İlk Adımlar Atıldığı İfade Edildi.

Haberde Ayrıca Bakü Avrasya Üniversitesi İle Birlikte Yürütülen Projelere Dair De Bilgiler Verildi.

 Azerbaycan Bakü’de Gerçekleştirdiği Ziyaretler Ve İmzalanan Protokoller Sonrasında Yürütülen Çalışmaların Azerbaycan Basınında Geniş Yer Alması Dolayısıyla Bir Açıklama Yapan Karadağ, İhtisas Üniversitesi Olan Yozgat Bozok Üniversitesi’nin Uluslararasılaşması Ve Görünürlüğünün Artırılması Adına Önemli Çalışmalar Yaptıklarını Ve Çalışmaların Meyvesini Vermeye Başladığını İfade Etti. Yozgat Bozok Üniversitesi Olarak Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de Farklı Üniversitelerle İmzalanan İşbirliği Protokollerinin Neticesini Vermeye Başlamasından Büyük Bir Memnuniyet Duyduğunu Belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “İlerleyen Günlerde İkili İlişkilerin Farklı Alanlarda Neticelerini Göreceğimize İnanıyorum. Bu Konuda Duyarlılıklarından Dolayı Da Azerbaycan Basınına Teşekkür Ediyorum.” Dedi…

ad826x90
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

OSMAN DURMAZ FEN LİSESİ ZİYARETİ

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.