BOZOK ÜNİVERSİTESİ HALKLA İLİŞKİLER BÖLÜMÜ İLK MEZUNLARINI VERDİ

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bozok Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ilk mezunlarını bu yıl verdi. Öğrenciler Kentpark’ta bulunan Orta Şekerli Cafe’de mezuniyet kutlaması yaptı.

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında Yozgat Bozok Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrenci alımına başlamıştır. Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü ise ilk öğrencilerini 2019-2020 yılı eğitim öğretim döneminde almıştır. 2019-2020 yılında bölüme katılan öğrenciler bu yıl bölümün ilk mezunları oldu. İlk mezunlarını veren Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezuniyet kutlaması da saat 19.00’da başlayıp, 23.00’da son buldu. Öğrenciler bu zaman dilimi boyunca eğlenceli vakit geçirdi. Ayrıca Mezuniyet kutlamasına Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Simge Aksu, İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Selçuk Çetin, Prof. Dr. Zülfiye Acar Şentürk’de katıldı.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ MEZUN EDİP SEKTÖRE GÖNDERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Simge Aksu, Yozgat Bozok Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nün ilk mezunlarını vermesi hakkında şu ifadelere yer verdi; “Bu sene ilk mezunlarımızı veriyoruz ve çok heyecanlıyız. Bölüm başkanı olarak yaklaşık 5 senedir iletişim fakültesinde görev yapmaktayım. İlk öğrencilerimizi 2019 yılında almıştık. Bu sene o öğrencilerimizi mezun ediyoruz. Bu bölümden mezun olan arkadaşlar kamu sektöründe, özel sektörde, halkla ilişkiler ve reklam alanında çalışabilecekler. Yeni gelecek arkadaşları da heyecanla bekliyoruz. Bölümümüz giderek büyüyor ve gelişiyor. Öğretim üyesi kadromuz genişliyor. İnşallah seneye de aynı bu şekilde eğlenceli bir mezuniyetle arkadaşlarımızı mezun edip sektöre göndermeye devam edeceğiz.”

“ATATÜRK İLKELERİNDEN AYRILMADAN YOLA DEVAM EDECEKLERİNE İNANIYORUM”

Okula bu yıl katılan Prof. Dr. Zülfiye Acar Şentürk, öğrencilerin sevgisine ve içtenliğine karşılıksız kalamadığını belirterek; “Yozgat Bozok Üniversitesine birkaç ay önce katıldım ve burada olmaktan çok mutluyum. Aralarına yeni katılmama rağmen öğrencilerimin sevgisine ve içtenliğine karşılıksız kalamadım. Bu sebeple mezuniyete katıldım. Tabii ki öğrencilerimiz için mezuniyet töreni yeni heyecanlar ve yeni başlangıçlar demek. Burası çok uzun bir süreçti. Bu keyfin ve iyiliğin ömürleri boyunca yanlarında olmasını istiyorum. Ben hep derslerde de söylüyorum, halkla ilişkiler uzmanı ya da iletişimci olunur diye. Genel olarak düşündüğümüzde arkadaşların 4 yılı iyi değerlendirdiklerini düşünüyorum. Ülkeye, kendilerine, ailelerine ve dünyaya güzel yatırımlar yapacaklarını, Atatürk ilkelerinden ve kendileri için doğru olan değerlerden ayrılmadan yollarına devam edeceklerine inanıyorum. Hepsine başarılar diliyorum” dedi.

Haber: Hüseyin Buğdaycı

BOZOK ÜNİVERSİTESİ HALKLA İLİŞKİLER BÖLÜMÜ İLK MEZUNLARINI VERDİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!