BOZOK GÜREŞ TAKIMI TÜRKİYE İKİNCİSİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bozok Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Güreş Takımı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen ve 1-5 Nisan 2023 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Üniversitelerarası Güreş Türkiye şampiyonasında B Klasman Grekoromen stilde 1 altın, 1 gümüş, 4 bronz madalya alarak Türkiye ikincisi oldu.
Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde Spor Bilimleri Fakültesi Prof. Dr. Yaşar Sevim Spor Salonu’nda ve 35 üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilen şampiyonada Bozok Üniversitesi güreş takımı yaptığı dereceyle B klasmandan A klasmana yükseldi. Ayrıca serbest stilde ise 4 sporcumuz yarışarak 1 bronz madalya almaya hak kazandı.
Spor Bilimleri Fakültesi Güreş Takımımız, Güreş Türkiye Şampiyonasında B Klasman Grekoromen stilde 1 altın, 1 gümüş, 4 bronz madalya alarak Türkiye ikinciliği elde ettiği kupayı Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Güçlü önderliğinde Rektör Ahmet Karadağ’a takdim etti.
Rektör Karadağ da Güreş Takımının başarısını tebrik ederek şunları söyledi: “Türk sporunun en güzide, en başarılı ve en çok madalya alan sporu, ata sporumuz olan güreştir. Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Güreş Takımımız da başarısıyla bizleri gururlandırmıştır. Kendilerini tebrik ediyor başarılarının daim olmasını temenni ediyorum.”
DERECEYE GİREN SPORCULAR
Grekoromen stil
1:Davut DOĞRU 60 kg (Türkiye 2.si)
2:Birdal CUĞAL 63 kg (Türkiye 3.sü)
3: Muhammed Mustafa KELEŞ 67 kg (Türkiye 3.sü)
4: Enes Buğra DEMİR 87 kg (Türkiye 3.sü)
5: Beytullah KAYIŞDAG 97 kg (Türkiye Şampiyonu)
6: Tansel Umut ÖRTÜCÜ 130 kg (Türkiye 3.sü)
Serbest stil
1: Oğuz KAYAR 130 kg (Türkiye 3.sü)
Antrenör ve idareciler: Hakan Yarar, Mehmet İnan

BOZOK GÜREŞ TAKIMI TÜRKİYE İKİNCİSİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!