BOZOK FİLM FESTİVALİ BAŞLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sinema Genel Müdürlüğü ile İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, Yozgat Valiliği himayesinde, Yozgat Belediye Başkanlığı ile Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü paydaşlığında Sinema Okuryazarlığı Derneği’nin koordinatörlüğünde bu yıl ilimizde ilki düzenlenen Bozok Film Festivali Yozgat Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde yoğun katılımla başladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, Yozgat Valiliği himayesinde, Yozgat Belediye Başkanlığı ile Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü paydaşlığında Sinema Okuryazarlığı Derneği’nin koordinatörlüğünde bu yıl ilimizde ilki düzenlenen Bozok Film Festivali Yozgat Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde yoğun katılımla başladı.
19-21 Ekim günleri arasında ilki gerçekleştirilen Bozok Film Festivali’ne 30 ülkeden 4 kategoride 258 film katıldı.
Açılış programında konuşma yapan Yozgat Valisi Ziya Polat, Bozok Film Festivalini gelecek yıl uluslararası alanda yapmayı umut ettiğini söyledi. Vali Polat, “Yozgat’ın algısını değiştirmek için biz elimizden geleni yapıyoruz ama bizim yaptığımız yanında değerli kardeşlerim, üniversite öğrencisi kardeşlerim ve sinemasever kardeşlerim sizlere çok daha büyük işler düşüyor. Bu şehrin sevgisini, bu şehrin insanının devletine ve milletine bağlılığını, misafirperverliğini, hoşgörüsünü anlatmamız gerekiyor. Biz bu şehri seviyoruz ve sizlerin de seveceğini biliyoruz. Bu sevgiyi sahneye yansıtan değerli sinemaseverlere, festivalimize katılan emekçi kardeşlerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyorum. 258 film Bozok Film Festivali’nin birincisinde yer aldı. İnşallah umut ediyoruz ve yapacağımızı da biliyoruz. Yani biz Bozok Film Festivali’nin kurumsal bir hale geldiğini düşünüyoruz. Seneye uluslararası Bozok Film Festivali’ni yapmayı ve başlamayı umut ediyoruz” dedi. Bozok Film Festivalinin Yozgat’a ayrı bir reklam değeri kattığını da belirten Vali Polat, “İlkini yapıyoruz ama görüyoruz ki ilkini yaparken de ilkler bazen acemilikleri de yaşatır, heyecanı yaşatır. Biz bu heyecanı yaşadık ve amatör ruhumuzu kaybetmedik. Çok güzel bir ekibimiz, profesyonel bir ekibimiz vardı. İnanılmaz insanları buraya getirdiler. Biz de onları Yozgat’ta ağırlamaktan ve görmekten çok büyük mutluluk duyduk. Festivalimize ayrı bir hava kattılar. Yozgat’ta ayrı bir reklam değeri kattılar.” şeklinde konuştu.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse ise, “Yozgat, Anadolu’nun bağrında Bozok yaylasının tam ortasında masalı, hikâyesi ve yaşanmış olayları pek çok olan bir ilimiz. İnşallah Bozok Film Festivalimiz masallarımızı, hikâyelerimizi gün yüzüne çıkmamış hikâyelerimizi hem ulusal hem de uluslararasında beyazperde ile inşallah tüm dünyaya Yozgat’ımızı tanıtmış olacağız. Bu vesileyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Film gösterimleri ve onur konuklarının söyleşileriyle devam edecek olan Bozok Film Festivali 21 Ekim Cuma günü saat 20’de Kırımızı Halı ve saat 21’de Ödül Töreni ile son bulacak.
Haber: Rabia Sultan Büyüker

BOZOK FİLM FESTİVALİ BAŞLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!