Böyükata’dan Kolej Öğretmenlerine Çevrimiçi Eğitim

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Atom-Molekül Fiziği Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim gören öğrencilerin proje tabanlı çalışmalara dâhil edilerek geleceğe daha donanımlı ve daha hazır hale getirilebileceğini vurguladı.

Google Meet üzerinden çevrimiçi olarak Ankara’nın tanınan okullarından Zafer Koleji öğretmenlerine verdiği “TÜBİTAK-2204 Öğrenci Projeleri için İncelikler ve Düşünceler” konulu seminerde Prof. Dr. Mustafa Böyükata, teşvik edici ve yol gösterici bilgiler paylaştı.

Zafer Koleji Ortaokul ve Lise Müdürü Yalçın Tolga Semen’in de yer aldığı ve okulun STEM Bölüm Başkanı Hatice Atasakun’un moderatörlüğünde yürütülen programa 45 civarında öğretmen katıldı.

“Öğrencilerin Size Çok İhtiyacı Var”

Sunumunda öğrenci projelerinde bütün aşamalara öğrencilerin dâhil edilmesinin önemine değinen Prof. Dr. Mustafa Böyükata, “Proje metinleri formata uygun olarak hazırlanmalıdır. Usule uygun olmayan projeler değerlendirme aşamasına dahi geçmeden geri döner. Projelerde konu belirlerken genelden özele doğru gidilebilir. Özgün ve orijinal olan noktaya ulaşılmaya çalışılmalıdır. Öğrencilerin fikirlerine odaklanmak faydalı olacaktır. Öğrenciler pek çok fikirle gelebilirler. Dolayısıyla öğretmenlerin yapacağı danışmanlık ve rehberlik, proje fikri olan öğrencilerin en önemli ihtiyacıdır”. dedi ve öğretmenlerden gelen sorulara cevaplar vererek yanlış algı ve izlenimlerin düzeltilmesine dönük de açıklamalarda bulundu.

Buluşmada kıymetli bilgilerin paylaşıldığı ve kendileri açısından önemli sorulara cevaplar verildiğine değinen Okul Müdürü Yalçın Tolga Semen, verdiği bilgilerden dolayı Prof. Dr. Mustafa Böyükata’ya seminer sonunda teşekkür etti.

Haber Merkezi

Böyükata’dan Kolej Öğretmenlerine Çevrimiçi Eğitim
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!