BÖYÜKATA SÖYLEŞİLERİ SÜRÜYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, ilimizin merkezinden taşarak yakın uzak tüm ilçe ve köylerde söyleşilere devam ediyor.
Düzenlenecek olan son etkinliklere dair bir paylaşım yapan Prof Dr. Böyükata; ”Kısmetse Kadışehri tarafında olacağız. Üçağaç Köyü ve Gümüşdiğin Köyü’nde çocuklarla, ilçede de gençlerle buluşacağız.
Memleketin geleceği için, milletin geleceği için, insanlığın geleceği için bu çocuklarda çekirdek olacak bir şeyler bırakabilirsek ne mutlu bizlere.
Nokta nokta, damla damla öğretmeliyiz bilgiyi, bilimi, aklı, mantığı kullanmayı; hatırlatmalıyız bütün güzellikleriyle ecdadını çocuklara. Bahsetmeliyiz Uluğ Bey’den, Farabi’den, İbn-i Sina’dan, Harezmî’den… Dağarcığında bu isimler olmalı. Kavram olarak, terim olarak dünü de bugünü de doğru anlamalı çocuklar. Olabildiğince erken yaşta ve olabildiğince çabucak!” ifadelerine yer verdi.

BÖYÜKATA SÖYLEŞİLERİ SÜRÜYOR
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!