“BOĞAZLIYAN HALKINA MİNNETTARIZ”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar öncülüğünde oluşturulan konteynır kentte yaşam bulan depremzedelere iftar yemeği ikram edildi.
BOĞAZLIYAN HALKININ DESTEĞİYLE YAŞAMA TUTUNDUK
Bu süreç içerisinde Boğazlıyan her şeyiyle birlikte bize koştu geldi. Başta Boğazlıyan Belediye Başkanım Gökhan Coşar ve ekibi olmak kaydıyla. Yapılması gereken ne varsa en üst seviyeden yaptılar. Gönüllerinden destek verdiler” dedi.
Yavuz, “Özellikle içerisinde bulunduğumuz konteynır kenti ilk burada faaliyete geçirip geçici konutlarda ilk barınmayı sağlayan Boğazlıyan Belediyesi’nin halkın desteğiyle, iş adamlarımızın vermiş olduğu desteklerle yapmış olduğu konteynır kentte yaşam bulduk. Bulduğumuz bu yaşam bizi inanın o sürecin içerisinde bir nebzede olsa hayata bağlayıp daha sıkı sarılmamızı, daha çok çalışmamızı daha çok gayret etmemizi sağladı” şeklinde konuştu.
KIRIKHAN’DA GÖNÜL KÖPRÜSÜ
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Her zaman söylüyorum bu afat elbette ki yaralarımız devletimiz, milletimiz güçlü sarılacak. Ama gönüllerde öyle güzel dostluklar oluşturdu ki bu dostluklardan bir tanesini biz, kardeşlik duygusunun ötesinde Boğazlıyanla beraber yakaladık. Başta Belediye Başkanımız Gökhan Coşar’ın şahsında tüm Boğazlıyan halkının, yüreği bizimle beraber atan, yüreğinde bizleri hisseden, yüreğinde bu acıları, gözünde o buğuları hisseden herkes, başta Türkiye olmak üzere ve Türkiye içerisinde de Boğazlıyan’ın bizde ayrı bir yeri var.
Ben ilçemin her ferdinin adına 7’den 70’e, küçüğünden büyüğüne hepsinin minnet ve şükranlarını sizlerin aracılığıyla Boğazlıyan halkına iletmek istiyorum.
BAŞKAN AYHAN YAVUZ HELALLİK İSTEDİ
Haklarını bize helal etsinler. Ben inşallah en kısa süre içerisinde ayağa kalktığımız ki, ben buna inanıyorum daha güçlü bir şekilde ayağa kalkacağız. Çünkü devletimizin ve milletimizin gücünü görüyor ve hissediyoruz. O süreç içerisinde de biz ekibimizle birlikte Boğazlıyan’a ziyarete geleceğiz.
Böylesine güzel bir ortamda sizin de gördüğünüz gibi iş adamlarından, siyasetçilerden, muhtarlarımızdan, muhtarlar dernek başkanımızdan her kesimden insanlar var.
Yüreğinden bizi hisseden, bizi yaşayan tüm kardeşlerimiz burada. Tekrar her birine şükranlarımı ve minnetlerimi sunuyorum. Allah hepsinden razı olsun.”
Kırıkhan ilçesi başta olmak üzere bölgede yapmış olduğu hizmetlerle halkın gönlünde taht kuran ve hayır dualarını alan Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, depremin olduğu ilk andan itibaren Hatay’a giderek yaklaşık bir ay süreyle çalışma yürüttüklerini, Boğazlıyanlı iş adamları, ilçe halkı ve yurtdışındaki hemşehriler sayesinde 3 konteynır kent oluşturarak bir nebze yaraların sarılmasına vesile olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
3 KONTEYNIR KENTTE BİNLERCE İNSAN HAYATA TUTUNDU
Gerçekten Hatay bizim için çok önemliydi. Kırıkhan’ı tercih etme sebebimiz Başkanımız Ayhan Yavuz ve Kırıkhan halkı olmuştur. Başkanımız bu hizmeti yapmamız için bizlere hem yer verdi hem de fırsat verdi. Biz de paydaşlarımızla beraber Kırıkhan’da 3 tane konteynır kent yaptık. Bir tanesi Merkez’de ve iki tanesini de Bektaşlı köyünde yaptık.
YARDIMLARINI VE EMEKLERİNİ ESİRGEMEYEN HERKESE MİNNETTARIM
Konteynır kentimize de İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu Beyefendi’nin bir ziyareti oldu. Ben konteynır kenti yaparken emeği geçen başta Boğazlıyanlı hemşehrilerime, bütün sanayici ve iş adamlarımıza, destek olan bütün gönüldaşlarımıza, özellikle yurtdışından destek olan bütün kardeşlerimize çok teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.
Hayatımda geçirdiğim en güzel 20 gündü. Burada çalışmaktan, Ayhan Başkanımızla beraber olmaktan, burada bir nebze de olsa yarayı sarmaktan onur ve gurur duydum. Yürekten bütün Kırıkhan halkına bize göstermiş olduğu tevazu ve samimiyetten dolayı teşekkür ediyorum.” Kaynak: Boğazlıyan Haber

“BOĞAZLIYAN HALKINA MİNNETTARIZ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!