BİSİKLETİNİ AL, SENDE GEL!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında geleneksel hale getirilen bisiklet turu bugün de Spor Vadisi’nde bulunan Gençlik Merkezi önünde başlayacak.
Her sene Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında geniş katılımlı bir şekilde düzenlenen bisiklet turu bu sene “Bisikletini al sende gel” sloganı ile yapılacak. Saat 14.00’da Gençlik Merkezi önünde toplanacak olan bisiklet tutkunları şehri turlayacaklar. Bisiklet sürmeyi seven, bisiklet tutkunu 7’den 77’ye herkesin davet edildiği bisiklet turunda katılımcılar Yozgat’ı bisikletleri ile gezecekler.

“Mesele Memleketse Hep Yaşımız 19”
Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürü Ali Sapmaz, ‘’Mesele memleketse hep yaşımız 19, armağanımıza sahip çıktıkça mutluyuz diyerek kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletimizle omuz omuza vererek 19 Mayıs 1919’da başlattığı Milli Mücadele; bağımsızlık tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. 1919 yılında Samsun’da yakılan Milli Mücadelenin İstiklal Ateşi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluş ve kuruluş mücadelesi, Milli Mücadele Ruhu, bugün de aynı aşkla ülkesini daima ileriye taşıma gayreti veren gençlerimize ilham olmuştur. 19 Mayıs ruhunu diri tutacak olan, bu günümüzü gelecekle birleştirecek beraberliğimizin güvencesi, bu ülkeyi emanet ettiğiniz gençlerimizdir’’ dedi.


BİSİKLET MOTOSİKLET TURU DÜZENLEDİK
Gençlik Haftası sürecince yapacakları sportif faaliyetlerinin yanında sosyal etkinliklerde planladıklarına vurgu yapan Sapmaz, ‘’Bunlardan biri de “Bisikletini al da gel” diyerek Motosiklet/Bisiklet Yozgat turu düzenlenecektir. Emniyet müdürlüğümüzün Yunus ekipleri, Jandarmamızın Motorize timleri Yozgat ta ki Motosiklet ve Bisiklet dernekleri üyelerini ve gençlerimizin katılımı ile Valiliğimiz himayesinde Komite Karaları doğrultusunda Yozgat turu düzenlemeyi bayramı daha geniş kitlelere yaymayı düşünmekteyiz. 18.05.2023 Tarihinde Saat 14.00 Yozgat Gençlik Merkezinin önünde Spor Vadisinde başlayarak Lise Caddesi, Ankara Caddesi, Sivas Caddesi, Esentepe, Şehir Hastanesi ve tekrar Yozgat Gençlik Merkezinde bitecek olan şehir turuna, Motosiklet, ATV, bisikletleri ile tüm halkımızı ve gençlerimizi davet ediyoruz’’ diye konuştu.

Haber: Seray Öney

BİSİKLETİNİ AL, SENDE GEL!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!