BİR FİDAN DİKİYORUZ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merhaba Yozgat diyerek başladığımız yayın hayatımızda, Yozgat için bir fidan dikerek yola çıktık. Bu fidanı büyütüp, geliştireceğiz. Okuyucularımızla birlikte kucaklaşıp, sevdamız olan bu şirin kentte farklı bir bakış açısı getireceğiz. Tüm kesimle re aynı mesafede durarak, kentin sorunlarını gündeme taşıyıp, çözümleri üzerinde de yapıcı ve imar edici tarzımızı göstereceğiz. Herkese ve her kesime hitap eden bir yaklaşım içerisinde olacağız.

  Bugün “Merhaba Yozgat” ismiyle yayın hayatına başlayan gazetemiz, günlük, Siyasi bir gazetedir. Gazetemiz “Konuşmak ihtiyaç, yazmak sanattır” diyerek yola çıkıyor

NİÇİN BİR GAZETE ÇIKARTIYORUZ?
 Yazı yazmak iletişim araçlarının atası sayılmıştır. Tevhit-Adalet Özgürlük Medeniyetini yeniden inşa etmek için yola koyulduk. Çocuklarımızın yetim ve öksüz yavrularımızın bir o kadar mağdur ve mazlum insanların bizden beklentileri bazen bir dua bazen bir imdat çığlığı, bazen bir teşviktir. Bazen bir bardak sudur, bazen de onların dillerine tercüman olarak bir satır yazıdır.

Bunun için “MERHABA YOZGAT” bu sorumluluğun en iyi ifade edileceği bilişim ve iletişim organlarının kendi si olacaktır. Hayatın inşası ancak insanın inşası ile mümkündür.

TEMEL İLKELERİMİ
Gazetemiz tüm yayınlarında mutedil, dengeli bir dil kullanacaktır. Kaba ve kırıcı bir biçim de hiçbir zümre, sınıf, meşrep, yandaşlığı ya da karşıtlığı yapmayacaktır. Yapıcı, ıslah edici, imar edici bir yapıya sahip olacaktır.

Ana temamız ehliyet ve liyakattir. Gazetemiz yayınlarında özel ve tüzel kişilerin hak ve hu kukuna yönelik iftira, karalama, tahkir ve tezyife hiçbir durumda yer vermeyecektir.

Hiç kimseye karşı meşru ve ahlaki olmayan bir mücadele yöntemi içerisine girmeyecektir. Gazetemizin ideoloji si ve kendine özgü siyasi çizgisi vardır. Fakat kaba, çiğ ve göze batan siyasi dilden özenle kaçınacaktır. Uçucu ve geçici siyasi dilin, kalıcı ve iz bırakıcı asıl mesajı bastırmasına izin vermeyecektir. Mesajın akideyi, ahlaki ve toplumsal vurgusunu, siyasi dilin kısa vadeli getirisine girmeyecektir.

Amacımız; doğru, güvenilir, objektif yayıncılık, ilkeli ve dürüst haber anlayışı ile Yozgat insanının saygı ve beğenisini kazanarak herkese uzanan bir el, tutunacak bir dal olmaktır.

HEDEF KİTLEMİZ
  Gazetemiz manevi ve milli değerlerimize bağlı; haber, gündem, ekonomi, siyaset, kültür sanat, sohbet, muhabbet, spor ve aktüalite, aile, çocuk, sağlık, röportaj, edebiyat gibi geniş bir içeriğe sahip tam bir günlük siyasi gazete olacaktır.

Sadece bir eleştiri gazetesi ya da reklam gazetesi olmayacaktır. Tarzıyla tasarımıyla farkıyla hedef kitlesi ve yayın politikasıyla ilimizde ve bölgemizde yayıncılığın ana temasını bilen eğitim ve kültür seviyesi yüksek kişilerce hazırlanmış olan içinde yaşadığımız toplumda diyalogun gelişmesi hoşgörü kavramının zemin bulması için olanca gücüyle çalışmayı hedefleyen gazete olacaktır. Gazetemiz sadece toplumun belirli bir kesimine hitap eden “Marjinal” ve seçkin bir yaklaşımı benimsemeyecektir. Herkese ve her kesime hitap etme gibi bir yaklaşım içerisinde bulunacaktır. Bir fidan dikiyoruz, yürek toprağına. Bu topraktan çıkan meyvenin adı “MERHABA YOZ GAT” olacaktır. 04.07.2008

BİR FİDAN DİKİYORUZ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!