BİNLERCE HASTAYA HİZMET VEREN DOKTOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yerköy Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ali Demir çevre il ve ilçelerden gelen hastalarına kök hücre tedavisi yapıyor.

Tedavi amaçlı Yerköy’e giden gazetemiz İmtiyaz sahibi Ahmet Büyüksoy ve ailesi de bu tedaviden yararlandı.
Tedavi sırasında Başhekim Demir gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.
Kök Hücre tedavisi nedir, nasıl yapılır ?
Yaptığımız eklem içi enjeksiyon, PRP dediğimiz işlem ile hastanın kendi kanını alıyoruz, alınan kanı santrifüj cihazı ile işlemden geçirdikten sonra elde ettiğimiz plazmayı hastanın kendi dizine enjekte ediyoruz. Yaptığımız tedavi de herhangi bir yan etki yok, alerji riski yok, çünkü içine kattığımız ilaç yok.
Kök Hücre tedavisi kaç seans uygulanır ?
Bu işlemi hastanın kendi kanı ile 1 ay arayla 3 seans olarak uyguluyoruz. 3.seanstan sonra 6 ayda bir yılda 2 kez hastalarımız kontrole geliyor ve enjeksiyonlara devam ediyoruz.
Hangi hastalara kök hücre tedavisi uygulanır ?
Hasta popülasyonumuz 40 yaş üstü, eklemde kireçlenme problemi olan, sıvı azalması olan ve menisküste çapraz bağlarda yüzey yırtıkları olan hastalarımıza bu işlemi uyguluyoruz. Bunlar dışında; Omuz yırtıklarında, tenisçi dirseği hastalığında, erkek tipi saç dökülmesi görülen hastalarımız da da bu işlemi uyguluyoruz.
Kök Hücre tedavisi hangi hastanelerde yapılıyor ?
Genellikle bu PRP işlemleri Özel Hastanelerde yapılmaktadır. Ama biz bu işlemi Yerköy Devlet Hastanesinde uygulamaya başladık. İşlemden hastalarımız memnun, memnuniyet oranımız da yüksek, hizmet etmeye devam ediyoruz. Memleketimiz olması dolayısıyla şevkle azimle çalışıyoruz. Hastalarımızın hayır duası da bizim için çok önemli.
Hangi il ve ilçelerden gelen kaç hastanız var ?
Günlük 80- ile 100 arasında hastamız var, hiçbir hastamızı geri çevirmiyoruz. Genellikle Yozgat Merkez, Sorgun, Boğazlıyan, Akdağmadeni, Çorum, Alaca, Sungurlu, Kırşehir Merkez, Çiçekdağ dan hastalarımız geliyor, her hastamıza elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.
Haber: Seray Öney

BİNLERCE HASTAYA HİZMET VEREN DOKTOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!