BELEDİYE MECLİSİNDEN CELAL KÖSE’YE TEPKİ ÇIKTI

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat Belediye Meclisi Olağan Toplantısına katılmayan Celal Köse’ye bazı meclis üyelerince tepki yağdı.
Belediye Meclis Üyesi Fatih Yılmaz’ın ve birkaç üyenin Belediye Başkanı Celal Köse’nin mecliste kritik konuların görüşüldüğü toplantılara özellikle katılmadığı yönünde serzenişleri oldu.
“MECLİS ÜYELERİNİN GERGİNLİĞİ DİKKAT ÇEKTİ”
Belediye meclis toplantısı seslerin yükseldiği gergin bir ortamda gerçekleştirildi. Meclis üyeleri özellikle belediye meclis başkanlığını yürüten Celal Köse’nin toplantıya katılmaması, meclisin karar verme yetkisi olmayan konuların meclis gündemine taşınması, mecliste görüşülen konularla ilgili bilgi vermesi gereken birim müdürlerinin meclis toplantısına katılmaması hususlarında seslerini yükseltti.


“KİRACILAR ‘ZAM YAPILMASIN’ DEDİ, MECLİS ‘BİZİM YETKİMİZ YOK’ DEDİ”
Belediyeye ait iş yerlerinde kiracı olarak ticaret yapan esnaflardan bir kaçı artan enflasyon ve yüksek kira sebebiyle belediye meclisine konuk oldu.
Kot Dünyası Sahibi Mustafa Mencik, kira ücretlerinin çok arttığını 80-150 metrekare arası iş yerlerinin kirasının 5-6 Bin lira iken 15-18 Bin lira civarına çıkması ve 20-25 Bin liraya kadar da çıkmasının bekleniyor olmasına karşı tepki gösterdi.
Konuyla ilgili daha önceden bilgi verilmemiş olan meclis üyeleri Emlak İstimlak Müdürü Adem Çiftçi’den bilgi vermesini istedi. Müdür Çiftçi Geçmiş Dönem Belediye Başkanı Kazım Arslan döneminde kira artışı yapılmaması gibi bir karar aldıklarını ve belediyeyi denetlemeye gelen Sayıştay ekiplerince bu durumun hatalı olduğu belediye başkan ve meclisinin bu konuda yetkili olmadığını ancak o dönemde böyle bir hatalı karar alındığını söyledi. Meclis üyeleri yine “Eğer bizim zam yapmama gibi bir yetkimiz yok ise, bu konu neden meclis gündemine getiriliyor?” ifadeleriyle serzenişte bulundu.
HALK OTOBÜSLERİNİN TALEBİ AYNI SEBEPLE ERTELENDİ
Özel Halk Otobüsleri yetkilileri belediye meclis toplantısına konuk olarak, belediye ile aralarında bulunan sözleşmenin uzatılması, aktarma taşımacılığın bitirilmesi ve Bozok Üniversitesi güzergahında düzenleme yapılması hususunda taleplerini iletti.
Belediye meclis üyelerinden Fatih Yılmaz, Belediye Başkanı Celal Köse’nin geçmiş zamanda Özel Halk Otobüslerine karşı vatandaştan gelen şikâyetler üzerine “Alırım otobüsleri elinizden” söylemleriyle tepki ortaya koyduğunu ancak şu an böyle kritik bir konuda meclise bile katılmadığını söyledi. Belediye meclis üyeleri özel halk otobüslerinin sözleşme süresinin ne zaman dolduğunu belediye yetkililerine sordu. Ulaştırma biriminden sorumlu görevli, sözleşmenin bitmesine daha uzun zaman olduğunu söyledi. Bunun üzerine meclis üyeleri, “Daha bitmesine uzun süre varsa bu konu neden meclise geliyor?” diyerek talebi erteledi. Haber: Bülent Kalabalık

BELEDİYE MECLİSİNDEN CELAL KÖSE’YE TEPKİ ÇIKTI
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!