BEKİR BOZDAĞ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgatlı Adalet Bakanı Bekir Bozdağ CNN TÜRK’te gündeme dair açıklamalarda bulundu.

The Economist’in 6 Mayıs’ta satışa sunacağı sayısının kapağına Türkiye seçimlerini koyması olay yarattı. Türk bayrağının yer aldığı kapakta ‘Erdoğan gitmeli’ , ‘demokrasi kurtarılmalı’ gibi yazılar yer aldı. Bu yazıların hakkında Şanlıurfa’da CNN Türk’e konuşan Yozgatlı hemşehrimiz Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; ‘‘Türkiye’deki seçimlere müdahale etmeye çalışıyorlar. Bu seçimler sadece Türk halkı tarafından değerlendirilmiyor, yurt dışından da takip ediliyor. Pek çok çevre müdahale için değişik davranışlar sergiliyor. The Economist’te aynısını yaptı. Amaçları Türkiye’nin tercihine müdahale etmektir. Onlar Türkiye’nin seçimini yapmayacak. Cumhurbaşkanımızı ya da vekillerimizi Washington seçmeyecek, bizim milletimiz seçecek’’ dedi.

Diğer yandan Şanlıurfa hakkında CNN Türk’e konuşan Bozdağ; ‘‘Burada ki Kürt kardeşlerimiz ilk tercihi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Emek ve Özgürlük İttifakı’nın Kılıçdaroğlu’nu desteklemesi onların birlik içinde olduğunu gösteriyor. Mithat Sancar onlarla hedeflerinin bir olduğunu söylediği açıklamalar var, tabi onlar da Kılıçdaroğlu’na bize verdiğin sözü açıkla diye çağrı yapıyor. Buradan bende Kılıçdaroğlu’na sesleniyor ve taahhütleriniz nelerdir diye soruyorum’’ dedi. Kaynak: CNN Türk

BEKİR BOZDAĞ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!