Başkan Timur’dan Yurtlu’ya ziyaret

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yenifakılı Kırgızları Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği başkanı  Gencekul Timur,  Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu’yu ziyaret ederek, kendilerine özgü giysilerden Çapan giydirip kalpak taktı.

Yenifakılı’da ikamet eden Kırgızların, kültürünü yaşatmak ve yardımlaşmak amacıyla iki yıl önce kurulan ve faaliyet gösteren  dernek başkanı Gencekul Timur, deprem bölgesine yapılan faaliyetleri hakkında bilgi vermek amacıyla İl Müdürü Yurtlu’yu ziyaret etti.   Nazik ziyaretinde İl Müdürü Yurtlu’ya, kırgız giyim-kuşam kültürüne ait    “Çapan” adı verilen giysi ile “Tımak” adı da verilen “Kalpak” başlığı hediye etti.  Dernek olarak, deprem bölgesine yapılan ayni ve nakdi  yardımlara katkı sunduklarını ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren   İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, Kırgız başkan Timur’a teşekkür etti. Yurtlu, Kırgızların, yaşanan deprem felaketi esnasındaki yardımlarından da bahsederek, gerek Yenifakılı ilçemizdeki dernek üyelerinin ve gerekse Kırgızistan’dan gelen yardım ekibi  ve gönüllülerinin yardımlarından dolayı emeği geçenlere teşekkürlerini  ifade etti.

Başkan Timur’dan Yurtlu’ya ziyaret
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!