BAŞKAN İSMAİL YILMAZ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta sonu DEVA Partisi Yozgat Kurucu İl Başkanı İsmail Yılmaz, gazetemizi ziyarete geldi.

Bende epeyden beri bu köşede siyaset yazmıyordum.

Eskilerin bir deyimi var aşk ağlatır, dert söyletir.

Çiçeği burnunda başkan İsmail Yılmaz’ı dinlerken bende hayal âlemine dalarak Milli Selamet, Refah, Fazilet ve Saadet Partilerindeki verdiğim mücadeleleri hatırladım.

Yozgat ve ülkemiz meseleleri hakkında görüş alışverişinde bulunduğumuz gibi Yozgat’ta Kurucu İl Başkanı sıfatıyla Deva Partisi İl Başkanı İsmail Yılmaz’ın bugüne kadar ki çalışmalarını kendi ağzından dinledim.

An itibariyle 9 ilçede parti kuruluş çalışmalarını tamamladığını önümüzdeki kasım ayı içinde il kongresini yapacaklarını ifade ettiler.

Türkiye genelinde hızlı bir şekilde teşkilat çalışmalarının sürdüğünü büyük kongrelerini yaparak ilk yapılacak seçimlere girme hakkını elde edeceklerini de ifade ettiler.

Eski bir siyasi partinin il başkanlığını yaptığım için İsmail Başkan ısrarlı bir şekilde ağabey tecrübelerinizden istifade edelim diye görüşmelerimizi derinleştirdiğinin de farkındaydım.

İsmail Yılmaz Deva Partisi İl Başkanı olmadan önce Ak Parti içinde aktif siyaset yapmış, Yerköy Belediye Başkanlığı, Yozgat Milletvekilliği adaylığı hususunda çalışmalar yapmış aday adayı olmuş her ne hikmetse istediğini elde edemeyen siyasetçilerimizden birisidir.

Hafızalardan silinmedi. Yozgat’ta yapılan 2011 yılı Milletvekilliği genel seçimlerinde Ak Parti Milletvekili aday adayları arasında gizli oy açık tasnifle yapılan temayül oylamasın da 56 kişiden birinci sıraya gelmesine rağmen listeye giremediğini biliyorum.

Bu toplantının canlı şahidiyim.

Hâlbuki geçmiş yıllar da bu tür uygulamalar gene oluyordu. Başka partilerin tabanın verdiği kararlara saygı gösterilmediğini yüksek sesle dile getiriyorlardı birileri. Bunu da tepe tepe kullanıyordu. Hani derle ya bekâra avrat boşaması kolay gelirmiş.

İş başına geldi mi ne demokrasi ne insan hakkı ne söz ne sohbet ne de vefa kalmıyor da herkes işine geldiği gibi hareket ediyorlar.

Köprülerin altından çok sular geçti. Siyasette gün bugün saat bu saattir. Kimse geriye dönerek ahde vefa göstermiyor maalesef.

Başkanla bunların dışında başka şeyler de paylaştık elbet.

Siyasetin mayasında vefa yok maalesef. Beraber yola çıktığınız, aç susuz, parasız, pulsuz, verdiğiniz bir mücadele sonunda aynı yol arkadaşlarınız makam ve mevkii sahibi olduklarında ilk iş, ilk icraat olarak yola çıktığı arkadaşlarını terk ediyorlar yolda bulduklarını sırtlarına alıyorlar.

Yenilerle güle oynaya, eskilere küserek kendilerince hasım oluveriyorlar birden.

İsmail Yılmaz’a çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. Yarının ne olacağını Allah’tan başka kimse bilmez. Çene taşları yerinde durmalı, helik taşlarına da ihtiyaçlarının olduğunu unutmamalı. Her ikisi bir araya gelirse uyum ahenk olur. Helik taşlarının yerine moloz doldurursanız olacağı bundan başka bir şey değildir. Örülü bir taş duvardan helikler kopuyor, koparılıyorsa bilin ki o sağlam duvarın dayanıklılığı zayıflamaz diyenlere inat, zayıfladığı görülecektir. Önümüzde ki zaman içinde diyorum vesselam… 12 EKİM 2020 PAZARTESİ

BAŞKAN İSMAİL YILMAZ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!