BALTANIN SAPI BİZDEN OLMASA BARİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz gün facebookta bir paylaşım okudum. Gözlerime inanamadım ve bir daha okudum. Hemen notumu aldım. Bu paylaşımın sahibi sıradan bir vatandaş değildi. İlahiyat Fakültesini bitirmiş, kuran okuyan, hadis bilen, tefsir okuyan uzun süre birlikte olduğumuz bir arkadaşımız, bir kardeşimizdi.
Noktasına virgülüne dokunmadan sizlerle bu mesajı paylaşmak istiyorum.
“Yüzde birlik parti gitmiş HDP ve PKK ile iş birliğinde. Sen inandığın yolda yürüme ondan sonra da lafı güzarlık yap.” Diyor efendi.
Sizce bu sözü kime söylemiş olabilir. Ben söyleyeyim. 1969 yılında yola çıkan Milli Görüş Hareketi’nin bugünkü liderini kastediyor. Kendisini arama gereği duymadım ancak iki gün öncesinde sokakta karşılaştım. Ellerini elimin içine aldım ve “Hoca bana bak ben de sen de ilahiyatçı kimliğe sahibiz.” diyerek yaptığı paylaşımı kendisine sordum. Bunun vebali var mı?
Elli yıllık geçmişi olan bir misyonun tabandan tavana kadar PKK’lı olmayacağını, HDP’yi desteklemeyeceğini kendisine hatırlattım. “Bunlardan biri sen biri benim. Senin hassasiyetlerin ne ise benim ki de aynı değil mi Ertuğrul Hoca? Ne sen PKK’lı olursun, ne de ben HDP li olurum. Bu yakıştırmayı nasıl yapıyorsun Allah aşkına” dedim.
“Bu dünyanın uhrevi hayatı da var. Bizler için esas hayat orada başlayacak. Birilerini sevmek adına diğerlerini yererken vicdan azabı duyup duymadığını öğrenmek istiyorum. Bu söz iftira olmuyor mu? Sen yalan söyleyerek algı operasyonu yapmıyor musun? Ben hakkımı sana helal etmiyorum” deyince arkadaşımız şimşek gibi çakıp yıldırım gibi gürledi.
Başka bir ilahiyatçı arkadaşımızı kastederek “Bak Sıttık Karaca Ak Partiye demediğini bırakmıyor. Ak Parti kâfir mi” dedi. Ben de “Hâşâ bu sözü sen söylüyorsun. Sıkışınca, daralınca, söyleyecek söz bulamayınca bir başkasına saldırmaktan da geri durmuyorsun. Yazıklar olsun sana!” dedim.
Şimdi soruyorum bugünkü Ak Partinin içinde bizim gibi düşünen aynı idealleri paylaştığımız İl, İlçe Başkanları, Milletvekilleri, Bakanlar, Genel Müdürler, Müsteşarlar… Hepsinin başında da Milli Görüş kökeninden gelen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yok mu?
Bu tür boş laflar ile mütedeyyin ve dindar kesimi incittiğinizin farkında mısınız?
Ertuğrul Hoca gibi ayakları yere basmayan karşıdaki insanların inançlarını sorgulayan sözümona öğretmenler başkalarını eleştirip yargılayacaklarına önce kendilerine bir baksınlar.
Bir büyüğümüz bize hep şunu söylerdi “Bir kimse kendi hata ve kusurunu araştıracak olsa bir başkasının yüzüne bakacak mecali kalmaz”
Bende buradan Ertuğrul Hoca gibi patavatsız söz söyleyenlere diyorum ki “Mütedeyyin insanları kendi haline bırakın. Kararlarını kendi vicdanlarına göre yine kendileri versin. Sen onları ne yargılayacak ne hesaba çekecek güç ve dirayettesin. İnsanların kalbini ancak yüce Rabbim bilir.”
Âhirkelâm, hadsiz ve beylik laflara, yapılan isnatlara gerek yok Ertuğrul Hoca. Benim için acı olan ise bu lafların sahibinin, yani tabiri caizse baltanın sapının bizden olmasıdır diyorum. Vesselam.

BALTANIN SAPI BİZDEN OLMASA BARİ
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!