Bakanlık talimat verdi: Asgari ücret için araştırma başlatıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asgari ücrete ilişkin beklentileri tespit etmek amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çalışmalara başladığını duyurdu.

Yükselen enflasyon nedeni ile iğne den ipliğe zam gelirken vatandaşın aldığı maaş artık geçine bilmeleri için tamamen yetersiz bir hâle geldi. Böyle olunca vatandaşta gözünü aralık ayında yapılacak asgari ücret zammına çevirdi.

Vatandaşın asgari ücrete yapılacak zam konusunda meraklı bekleyişi devam ederken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, işçiler, işverenler ve kamuoyunun 2023’teki asgari ücrete ilişkin beklentilerini tespit etmek üzere araştırma başlattı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 2023’te geçerli olacak yeni asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında, Türkiye genelindeki küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeleri de kapsayacak araştırmada, asgari ücret beklentileri tespit edilecek.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanmadan önce tamamlanacak anketin sonuçlarının, komisyon toplantısında kamuoyuyla paylaşılması planlanıyor.

Bakanlık, 2022’deki asgari ücreti belirleme sürecinde Türkiye genelinde akademik bir kadroyla araştırma yapmıştı.

Bakanlık talimat verdi: Asgari ücret için araştırma başlatıldı
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!