BABACAN YOZGAT’TA

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz gün Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Yozgat’ta Cumhuriyet Meydanı’nda halka hitap etti. Miting hazırlıkları günler öncesinden başlamıştı. İl Başkanı İsmail Yılmaz ve ekibi gece gündüz demeden, dur durak bilmeden çalmadık kapı bırakmadılar. Köşe bucak apartman giriş katlarında bulunan posta kutularına bile broşürler bıraktılar.

İl Başkanı İsmail Yılmaz yine günler öncesinden yerel basının kapısını da tek tek çaldı. Gazetelerde genel başkanının Yozgat’a geleceğini, miting yapacağını duyurdu ve yerel basını davet etti. Bunlardan birisi de Merhaba Gazetesi olarak bizdik. Özellikle “Ahmet Abi seni mitingimizde görmeyi çok arzu ediyorum” dedi.

Ben de bu davet üzerine genel başkan konuşmadan önce meydanı köşe bucak dolaştım. Nabız tuttum. Ellerinde Deva bayrakları, başlarında Deva şapkaları ile tezahürat yapan gençleri gördüm.  Çekerek’ten, Kadışehri’nden, Saraykent’ten, Akdağmadeni’nden birçok vatandaş miting alanında toplanmıştı. Ayrıca Refah-Fazilet misyonundan gelen daha sonra AK Parti’de görev alan birçok eş ve dostumuzu ayaküzeri dinledim. Birçoğunda kırılganlık, küstürülmüşlük ve  umutsuzluk gördüm.

Hiçbir şey olmasa bile kürsüdeki genel başkan dahil birçok Deva Partili yönetim kadroları dünün Ak Partisi’nde aktif görevlerde bulunmuş kişilerdi. Sebep ne olursa olsun dalından düşmüş yaprak gibi ana gövdeyi  terk edip bugün başka kulvarda koştuklarını gördüm. Siz bir deyin ben bin deyim. Neticede birçok tanıdık simalar Ak Parti’den bağını kopartmışlar, başka partide bütünleşmişler. İster kabul edin ister etmeyin.

Bir başka tespitim Ankara’dan basın mensubu birçok tanıdığımız ve dostumuz  bazı gazeteciler Yozgat’a Babacan mitingini takip için gelmişlerdi. Bunlardan biri de televizyonlardan halkın hemen hemen her gün dinlediği, izlediği İsmail Saymaz’dı. Terminalden miting alanına kadar caddede tek başına yürümüş, önüne gelenle kucaklaşıp fotoğraf çektirmişti. Bunlardan bir tanesi de benim. Daha kimler yoktu ki Ömer Şahin, 30 yıllık dostum Atıf Özbey, TV5’den Hasan Basri Akdemir ile diğer basın mensuplarıyla bize ayrılan kısımda belli bir süre sohbet etme imkânı bulduk.

Mitinge gelince Ali Babacan’ı 30 yıl öncesinden Ankara Belko’dan tanırım. O gün ki gibi genç ve zinde gördüm. Muhtereme eşleri Zeynep Hanım ile birlikte Yozgat halkını selamlayarak konuşmasına alkışlar arasında başladı. Yozgat’ın kahraman evlatlarına hitaben MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye şöyle seslendi. Şu Bahçeli var ya Bahçeli.

“Karaman il başkanımıza 8-10 kişilik bir ekip saldırıda bulundu. İl başkanımızın arasında olduğu 2 kişiyi ağır şekilde darp ettiler. Şu Bahçeli var ya Bahçeli. Bahçeli’nin bugüne kadar bu memlekete faydası dokundu mu? Diye Yozgatlılara sordu. Ortağı olduğu her hükûmet ülkeyi krizlerin içine düşürdü. Bildiği tek şey: Öfke, nefret, şiddet. Bildiği başka bir şey yok.

Bu ülkede milliyetçi hareketin bir ceremesini çekenler, bir de keyfini sürenler vardır.

İktidar ortağı olarak devletin her türlü imkânını kullanıyor. Ancak, bir ayağı siyasetin içinde, bir ayağı şiddetin içinde. Olayın üzerinden 2 gün geçti. Karaman’da kolluk kuvvetleri de adliye de ağır çekim çalışıyor. Biz bu konunun takipçisi olacağız. Bahçeli’nin ve ortağının bu ülkeyi şiddete, öfkeye, nefrete sürüklemesine izin vermeyeceğiz.

Erdoğan’a da birkaç sorum var: Siz kimlerle ortak olduğunuzun farkında mısınız? Sizin görmek istediğiniz Türkiye bu mu? Yoksa siz de şiddeti, ‘siyaset’ zannedenlerden misiniz?” diye seslenmesi birçok kişi tarafından alkışlandı. Bana göre İsmail Yılmaz’ın İl Başkanı olduğu süre içerisinde Yozgat’ın bütün ilçelerinde teşkilatlarını kurarak, kısa sürede Deva Partisi’nin genel başkanı Ali Babacan’ı Yozgat’a getirmesi ve Ağustos sıcağında Cumhuriyet Meydanı’nda miting yaptırmasını yürekli bir karar olarak görüyorum Vesselam… 15 AĞUSTOS 2022 PAZARTESİ

BABACAN YOZGAT’TA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!