Babacan’ Bugün Yozgat Yarınlarına Sahip Çıkıyor’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yozgat’ta halka seslenen Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, üçüncü mitingini Yozgat’ta yaptı  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kendilerine yönelik engellemelere dikkat çekerek Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştirdi ve “Bir ayağı siyasetin, bir ayağı şiddet içinde” diye konuştu.

Ali Babacan’ın Yozgat mitingi öncesiyle sonrasıyla çok konuşuldu. Özellikle son yılların popüler sosyal medya uygulaması twitterda #yozgatmitingi etiketiyle gündeme gelen DEVA Partisi 3. mitingini Yozgat’ta gerçekleştirdi. Miting öncesi mitingin yapılacağı alana Sürmeli Festivali nedeniyle Türk bayrağı, Mustafa Kemal Atatürk ve AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafları asılmıştı. DEVA Partisi yetkililerinin girişimlerine rağmen fotoğraflar indirilmedi. Bunun üzerine DEVA Partisi, alana bir iş makinesi getirerek Erdoğan’ın yüzünün önüne Türk bayrağı astı.
Deva Partisi Yozgat mitingi açılış konuşmasını yapan Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz ‘ 2020 yılının mart ayında sayın genel başkanım Ali Babacan’ın ve arkadaşlarının DEVA hareketi güneş gibi, DEVA hareketi oldu’ dedi. Yılmaz; ‘Genel Başkanımız Ali Babacan Yozgat’a hoş geldiniz, bitmek olan umudumuzu yeniden yeşerttiniz. Babacan bir lideri Yozgat’ımızda ağırlamanın gururunu yaşıyoruz.
Bugün bizler iktidar yolunda, tarihi bir mitinge ev sahipliği yapmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Ülkemiz özellikle 2018 yılından sonra demokrasi ve özgürlüğün ortandan kalktığı, ekonomik ve ticari piyasaların gerilediği, geçim darlığı ve hayat pahalılığın tavan yaptığı, tarım ve hayvancılığın yok edildiği, bir ülke oldu. Böyle bir zamanda 2020 yılının mart ayında sayın genel başkanımız Ali Babacan’ın ve arkadaşlarının DEVA hareketi güneş gibi, DEVA hareketi oldu.
Partimiz süratle 81 ilde örgütlenerek genel seçimlere imkânını ulaştı. Bizler bu memleketin bir evladı olarak ilimizin hak ettiği hizmete kavuşturmak, kendi insan gücümüzü kendi memleketimizde değerlendirmek ve bu anlamada nüfus göçünün önüne geçme anlamında DEVA saflarında yer aldık.’ şeklinde konuştu.
Açılış konuşmasının ardından Yozgat’ta halka seslenen Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, üçüncü mitingini Yozgat’ta yaptıklarını ifade ederek, kendilerine yönelik engellemelere dikkat çekti. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştirdi ve “Bir ayağı siyasetin, bir ayağı şiddet içinde” diye konuştu.
Babacan’dan Bahçeli’ye: “Bildiği tek şey öfke, nefret, şiddet”
Babacan ‘ Şu Bahçeli var ya Bahçeli, Karaman il başkanımıza 8-10 kişilik bir ekip saldırıda bulundu. İl başkanımızın arasında olduğu 2 kişiyi ağır şekilde darp ettiler. Şu Bahçeli var ya Bahçeli. Bahçeli’nin bugüne kadar bu memlekete faydası dokundu mu? Ortağı olduğu her hükûmet ülkeyi krizlerin içine düşürdü.  Bildiği tek şey: Öfke, nefret, şiddet. Bildiği başka bir şey yok. Bu ülkede milliyetçi hareketin bir ceremesini çekenler, bir de keyfini sürenler vardır. İktidar ortağı olarak devletin her türlü imkânı kullanıyor.  Ancak, bir ayağı siyasetin içinde, bir ayağı şiddetin içinde.
Olayın üzerinden 2 gün geçti. Karaman’da kolluk kuvvetleri de adliye de ağır çekim çalışıyor. Biz bu konunun takipçisi olacağız. Bahçeli’nin ve ortağının bu ülkeyi şiddete, öfkeye, nefrete sürüklemesine izin vermeyeceğiz. Erdoğan’a da birkaç sorum var: Siz kimlerle ortak olduğunuzun farkında mısınız? Sizin görmek istediğiniz Türkiye bu mu? Yoksa siz de şiddeti, ‘siyaset’ zannedenlerden misiniz?” dedi.
“Gençler Twitter’da dolaşırken bile korkuyor”
Gençler için interneti ücretsiz yapacaklarını söyleyen Babacan, “Twitter’da dolaşırken bile korkuyor gençler, ‘Sabaha karşı polis kapımıza dayanır mı?’ diye düşünüyorlar. ‘Tweetim ileride iş bulmama engel olur mu’ diye düşünüyor gençler. ‘Tweeti beğenirsem hakkımda dava açılır mı’ diye düşünüyor gençler. Bu kaygılara son vereceğiz. Bunu DEVA Partisi’nin iktidarının ilk 90 dakikasında yapacağız” diye konuştu.
Haber Salih Akgül

Babacan’ Bugün Yozgat Yarınlarına Sahip Çıkıyor’
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!