AYDA 5000 TL TAKSİTLE EV SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 34 ilde toplamda 8.717 adet konut inşa edeceğini duyurdu. Proje kapsamında 2+1 ve 3+1 tipinde konutlar yapılacak. Ayrıca, TOKİ ayda 5000 TL taksitle ev sahibi yapacak.

TOKİ’NİN YENİ KONUT PROJESİ İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), son dakika açıklamasıyla büyük bir konut projesini duyurdu. TOKİ’nin resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamaya göre, 34 ilde toplamda 8.717 adet konut inşa edilecek. Proje kapsamında 2+1 ve 3+1 tipinde konutlar yapılacak. Ayrıca, TOKİ ayda 5000 TL taksitle ev sahibi yapacak.

TOKİ’nin konut kampanyasına başvuruda bulunacak adaylardan aranan şartlar şu şekilde: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Projeye dâhil edilen il/ilçe sınırları içerisinde en az bir yıl ikamet etmiş olmak veya projenin uygulanacağı eyaletin nüfusuna kayıtlı olmak. (Şehit aileleri, savaş gazileri, engelli bireyler, dul ve yetimler için bu süre üç yıla çıkarılmıştır.)

Başvuru sahibinin eşinin ve/veya bakmakla yükümlü olduğu çocukların (şehit aileleri dışında) tapuda veya müstakil konutunda bağımsız bir bölümünün kayıtlı olmaması. (Dullar ve yetimler için başvuru sahibinin hisseli sahip olduğu gayrimenkuller hariç.)

En az 18 yaşında olunması.

Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin veya velayeti altındaki çocukların Toplu Konut İdaresinden daha önce konut satın almamış veya kredi kullanmamış olması. (Şehit aileleri, savaş ve askerlik engellileri, dul ve yetimler hariç.)

TOKİ’NİN İNŞA EDECEĞİ KONUTLARIN BULUNDUĞU İLLER

Yapılacak konutlar, şu illerde inşa edilecek: Yozgat, Denizli, İstanbul, Kastamonu, Aksaray, İzmir, Ankara, Diyarbakır, Bilecik, Kocaeli, Antalya, Manisa, Kırklareli, Trabzon Şanlıurfa, Isparta, Şanlıurfa, Ordu, Muğla, Kayseri, Eskişehir, Antalya, Bolu, Çorum, İzmir, Nevşehir, Aydın, Van, Edirne, Aksaray, Erzincan, Kayseri, Kırıkkale.

TOKİ’nin resmi internet sitesinde projenin detaylarına ve başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

YENİAKİT / HABER MERKEZİ

AYDA 5000 TL TAKSİTLE EV SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ!
Giriş Yap

Merhaba Yozgat Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!